Facebook Google+ Twitter

Egipt: Mubarak skazany na 3 lata za defraudację publicznych pieniędzy

Sąd w Kairze skazał byłego prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka na trzy lata więzienia za kradzież funduszy publicznych. Jego synowie, Alaa i Gamal zostali skazani za to samo przestępstwo na karę czterech lat pozbawienia wolności.

 / Fot. By Ricardo Stuckert/PR; cropped, and resized by Hajor. (Agência Brasil [1]) [CC-BY-3.0-br (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/br/deed.en)], viSkazani muszą zapłacić grzywnę wysokości 21,1 mln funtów egipskich i zwrócić państwu sprzeniewierzone pieniądze - 125 mln funtów egipskich. Środki te miały być przeznaczone na renowacje i utrzymanie pałaców prezydenckich, jednak wykorzystane zostały na podniesienie standardu prywatnych rezydencji rodziny byłego prezydenta - donosi PAP.

To nie jedyny proces, który toczy się przeciwko Mubarakowi. Były prezydent odpowie także za śmierć ponad 800 uczestników ulicznych protestów, które na początku 2011 roku doprowadziły do jego obalenia. Demonstranci protestowali wówczas przeciwko złej sytuacji materialnej, bezrobociu, korupcji, ograniczaniu swobód obywatelskich, a także długoletnim rządom Mubaraka.

W 2012 roku były prezydent stanął przed sądem wojskowym i został skazany na dożywotnie więzienie. Wyrok został jednak uchylony ze względów proceduralnych, a sprawa została skierowana do ponownego rozpatrzenia.

Byłemu prezydentowi, a także jego synom przysługuje odwołanie od dzisiejszego wyroku.

PAP.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.