Facebook Google+ Twitter

Egipt/ Odnalazł się pracownik Google'a, zaginiony 10 dni temu

Pracownik firmy Google, który zaginął w Kairze 27 stycznia, odnalazł się w poniedziałek - poinformowała telewizja Al-Arabija.

W ubiegłym tygodnia informowano, że Wael Ghonim, dyrektor marketingu Google'a na Bliski Wschód i Północną Afrykę, zaginął bez śladu. Ghonim był jednym z najważniejszych młodych organizatorów protestów przeciwko reżimowi egipskiego prezydenta Hosniego Mubaraka. Został zatrzymany przez służby bezpieczeństwa 28 stycznia.

Według państwowej telewizji egipskiej rodzina mężczyzny została w niedzielę powiadomiona, że "zostanie on wypuszczony w niedzielę wieczorem".

W poniedziałek rano na kairskim placu Tahrir trwał protest tysięcy ludzi, którzy czternasty dzień z rzędu domagają się odejścia Mubaraka.

Poza enklawą, jaką stał się stołeczny plac, życie w Kairze powraca do normy. W niedzielę w tym mieście - po ponad tygodniu przerwy - ponownie otwarto banki. Tłoczyli się przed nimi ludzie, którzy obawiali się, że państwo może ograniczyć im wypłaty oszczędności. Tworzono listy kolejkowe, aby usprawnić dostęp do kas.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.