Facebook Google+ Twitter

Egipt: Ostrzeżenie skierowane do palestyńskiego Hamasu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-05 13:17

Egipt coraz wyraźniej daje do zrozumienia, że nie pogodzi się z rosnącymi wpływami fundamentalistow islamskich w sąsiedztwie swoich granic. Ostrzeżenie to skierowane jest do palestyńskiego Hamasu, który - zdaniem Kairu - odpowiedzialny jest za fiasko rozmów z Fatahem.

Szef MSZ Egiptu Abdul Gheit oświadczył, że Hamas ponosi odpowiedzialność za załamanie się tych rozmów, w których rolę mediatora pełnił Kair. Nasilenie retoryki egipskiej wynika zapewne z obaw, że przypadające 9 stycznia zakończenie kadencji umiarkowanego lidera palestyńskiego Mahmuda Abbasa - może wywołać kolejną falę przemocy między Hamasem i Fatahem.

To z kolei mogłoby spowodować masową ucieczkę ludności ze Srefy Gazy na egipski półwysep Synaj. Wpływowy deputowany z egipskiej partii rządzacej Mustafa el-Fiqi powiedział, że Kair jest temu przeciwny i nie zgodzi sie na zwiększenie wpływów fundamentalistów islamskich w Strefie Gazy.

Fiqi oskarżył Hamas, że swoim postępowaniem pomaga Izraelowi w osiagnięciu celu, którym jest - jak oznajmił - przeniesienie części ludności Strefy Gazy na egipski Synaj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.