Facebook Google+ Twitter

Egipt rozmieścił wojska na granicy z Sudanem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-27 09:52

Żołnierze mają blokować przemyt broni do rządzonej przez radykalny palestyński Hamas, Strefy Gazy.

Media podały wczoraj, że izraelskie lotnictwo zaatakowało w styczniu na terenie Sudanu konwój z irańską bronią jadący do Strefy Gazy. Tal Aviv nie potwierdza i nie zaprzecza tym informacjom.

Egipskie źródła poinformowały, że wojsko do tej pory nie patrolowało granicy z Sudanem. Zaczęło to robić pod naciskiem Zachodu, który chce powstrzymać przemyt broni do Strefy Gazy. Na razie efekty są niewielkie. Według przedstawiciela egipskiego wywiadu Iran przemyca broń przez Zatokę Perską, Adan w Jemenie i wschodnią Afrykę, zwłaszcza Sudan. Wcześniej Teheran szmuglował ją przez Turcję, ale ta przechwyciła część transportów.

Wczoraj pojawiły się informacje, że w styczniu izraelskie lotnictwo na terenie Sudanu zaatakowało konwój z irańska bronią, który zmierzał do Strefy Gazy. Według sudańskich władz Tel Aviv przeprowadził atak w porozumieniu z Kairem. Izrael nie potwierdza i nie zaprzecza tym doniesieniom.
Odchodzący premier Ehud Olmert powiedział, że państwo żydowskie będzie działało wszędzie tam, gdzie może zniszczyć infrastrukturę terrorystów. "Nie ma takiego miejsca, gdzie nie możemy działać. Takie miejsce nie istnieje" - powiedział szef rządu.

Media podają, że w styczniu izraelskie samoloty zbombardowały 17 samochodów z irańską bronią. Dane na temat ofiar są sprzeczne. Według różnych źródeł zginęło od 39 do kilkuset osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.