Facebook Google+ Twitter

Egipt. Wykryto izraelską siatkę szpiegowską

Egipskie władze wykryły izraelską siatkę szpiegowską. Jej agenci mieli - zdaniem miejscowych mediów - przekazywać informacje na temat wojska, które przejęło tymczasowo władzę w Egipcie po ustąpieniu w lutym prezydenta Hosniego Mubaraka.

Prokuratorzy egipscy przesłuchują obecnie Jordańczyka podejrzanego o przynależność do siatki szpiegowskiej. Nazwisko zatrzymanego nie jest ujawniane ze względu na dobro śledztwa. Wiadomo jedynie, że przyjechał on do Kairu po 25 stycznia, kiedy trwały już antyprezydenckie wystąpienia, i podawał się za biznesmena zainteresowanego inwestycjami.

34-letni mężczyzna miał m.in. przekazać Izraelowi nagrania rozmów telefonicznych przedstawicieli egipskich władz. Miejscowy kontrwywiad przechwycił sprzęt elektroniczny, którym posługiwał się podejrzany o szpiegostwo.

Palestyński inżynier porwany na Ukrainie. ONZ podejrzewa Mosad

W związku z tą sprawą służby specjalne poszukują także jednego Egipcjanina i dwóch Izraelczyków.

W ostatnich miesiącach w Egipcie wzrosły obawy przed infiltracją ze strony Izraela. Pod koniec ubiegłe go roku, a więc jeszcze przed wybuchem masowych protestów przeciwko Mubarakowi, aresztowano Tareka Abdelrazeka, który według państwowych egipskich mediów miał się przyznać do współpracy z Mosadem.

Podczas niepokojów w Kairze egipskie służby specjalne aresztowały korespondenta kanału 10. izraelskiej telewizji za filmowanie i fotografowanie oddziałów wojskowych. Został wydalony z kraju, podobnie jak trzej inni członkowie ekipy programu 2. Egipska telewizja poświęciła im sporo uwagi, a policjanci pokazywali przed kamerami paszporty zatrzymanych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.