Facebook Google+ Twitter

Egzamin gimnazjalny 2011. Oficjalne wyniki tylko z trzech rejonów

W kwietniu każdy gimnazjalista musiał zmierzyć się z egzaminem, który składał się z trzech części. Pierwsza obejmowała wiadomości z zakresu wiedzy humanistycznej, druga sprawdzała umiejętności z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, natomiast trzecia dotyczyła języka obcego. Trzy OKE przedstawiły oficjalne wyniki egzaminu.

Do OKE Łódź wliczają się województwa: łódzkie i świętokrzyskie. Egzamin humanistyczny przeprowadzono w 651 szkołach. W tym roku 103 laureatów konkursów Kuratorów Oświaty otrzymało maksymalną ilość punków. Niestety przez zakłócenia w przebiegu egzaminu, unieważniono go jednej osobie.

 / Fot. Fot. Sylwia LegutkoPrzeciętny wynik dla okręgu to 25,20 punku. Poziom w dwóch województwach był porównywalny, ponieważ dla województwa świętokrzyskiego średni wynik wyniósł 25,29 punktu a w województwie łódzkim 25,16 punktu. W OKE Łódź wyniki różnicują się w zależności od lokalizacji placówki. Najwyższe osiągnęli uczniowie z dużych miast (średnia 25,93), najniższe ze szkół wiejskich (średnia 24,71). Jak wynika ze statystyk z częścią humanistyczną lepiej radzą sobie dziewczęta niż chłopcy.

W części matematyczno-przyrodniczej arkusz standardowy rozwiązało 40232 uczniów. W OKE Łódź 140 laureatów konkursów Kuratorów Oświaty zostało zwolnionych z obowiązku pisania, jednocześnie przyznano im maksymalną liczbę punktów z egzaminu. W jednej ze szkół z powodu niesamodzielnego pisania unieważniono 13 prac.

Egzamin gimnazjalny 2011. Najważniejsze informacje o testach po gimnazjum


Wyniki z tegorocznego egzaminu pokazują, że był on trudny dla uczniów. Średnia statystycznego ucznia w OKE Łódź wyniosła 23,67 punktu. W województwie łódzkim wynik równy jest 23,81 punktu, a w województwie świętokrzyskim 23,42 punktu. Gimnazjaliści rozwiązywali sprawdzian w 607 szkołach. Podobnie jak w części humanistycznej wyniki różnicują zależnie od położenia szkół. Najniższą średnią odnotowano w szkołach wiejskich (23,16 punktu), najwyższą w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców (24,92 punktu). W części matematyczno-przyrodniczej ponownie lepsze okazały się dziewczęta.

W kraju w ostatniej części egzaminu przeprowadzono test z następujących języków: angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego, hiszpańskiego i włoskiego. Najczęściej wybierano trzy pierwsze z wymienionych języków. Ze statystyk wynika, że ta część egzaminu była dla uczniów umiarkowanie trudna.

W OKE Łódź język angielski zdawało 33579 uczniów. Przeciętny wynik w okręgu wyniósł 28,10 punktu. Średni wynik w województwie łódzkim wynosi 28,56 punktu, a w świętokrzyskim równy jest 27,36 punktu.


Język niemiecki pisało 6882 uczniów, to jest 17 proc. wszystkich egzaminowanych. Średni wynik w okręgu wyniósł 27,94 punktu. W województwie łódzkim wynosi 27,86 punktu, natomiast w województwie świętokrzyskim 28,22 punktu.
Język rosyjski zdawało 540 osób, czyli 1,3 proc. piszących. Przeciętny wynik w okręgu wyniósł 30,17 punktu. Średni wynik w województwie łódzkim wynosi 31,86 punktu i jest wyraźnie wyższy od wyniku w województwie świętokrzyskim, który wynosi 28,04 punktu.

Język angielski i niemiecki okazał się najtrudniejszy dla uczniów uczęszczających do szkół wiejskich. Natomiast statystki pokazują, że najgorsze wyniki z języka rosyjskiego zdobyły osoby z dużych miast (do 100 tys. mieszkańców), a najlepsze gimnazjaliści z placówek położonych
właśnie na terenach wiejskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.