Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12672 miejsce

Egzamin gimnazjalny 2012. Początek już 24 kwietnia!

Sprawdzian gimnazjalny rozpocznie się już w najbliższy wtorek, 24 kwietnia, o godzinie 9 egzaminem humanistycznym. Uczniowie podchodzący do niego w tym roku otrzymają testy w nowej formie. Także sposób oceniania ich prac ulegnie zmianie. Warto o tym pisać, zwłaszcza, że trwa nasz redakcyjny konkurs edukacyjny!

 / Fot. Archiwum PPPierwszego dnia uczniowie zmagać się będą z częścią humanistyczną. Na zadania z języka polskiego: część zamkniętą oraz dłuższą wypowiedź przewidziano 90 minut. Po raz pierwszy w części humanistycznej wyróżniono zadania poświęcone historii oraz wiedzy społeczeństwie. Na ich rozwiązanie uczeń będzie miał godzinę.

Dzień później, czyli 25 kwietnia, gimnazjaliści zasiądą do testów matematyczno-przyrodniczych. Na rozwiązanie zadań otwartych i zamkniętych z matematyki uczniowie dostaną 90 minut. Później przyjdzie czas na test z wiedzy przyrodniczej (60 minut).

Ostatni dzień egzaminów (26 kwietnia) upłynie pod znakiem języków obcych. Uczniowie będą mogli wybrać między j. angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, rosyjskim i włoskim, lecz z tym zastrzeżeniem, że muszą zdawać ten język, którego uczyli się w szkole.

Nowym pomysłem jest wprowadzenie dwóch poziomów tej części egzaminu. Poziom podstawowy jest zarezerwowany dla osób, które rozpoczęły naukę danego języka w gimnazjum, zaś poziom rozszerzony mają zdawać osoby, które zapoczątkowały naukę w podstawówce. Egzamin ten potrwa 60 minut na każdym z dwóch poziomów. Po raz pierwszy ta część egzaminu będzie brana pod uwagę przy rekrutacji do szkoły średniej.

Kolejne arkusze z zadaniami, które otrzymają gimnazjaliści mają być zamieszczone na stronach CKE jeszcze w dniu rozwiązywania danej części egzaminu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Alexandra
 • Alexandra
 • 22.04.2012 10:46

Najbardziej boję się,że z polaka będzie dużo gramatyki i temat rozprawki powiązany z historią,a nienawidzę takich.Boję się dat z historii,całej części przyrodniczej,matmy też.Czuję,że to będzie tragedia.Jedynie angielski będzie spoko,bo na próbnych był łatwy.Przez ten egzamin już nie mogę spać-masakra.Mam nadzieję,że dużo osób napisze tak źle jak ja i obniżą progi :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gimnazjalistka
 • Gimnazjalistka
 • 21.04.2012 22:20

Ja stresuję się wszystkim...Szczególnie części z historii i matematyki...Robiąc próbne testy z matematyki które są na stronie CKE,nie sprawdzają naszej wiedzy,lecz myślenie logiczne,którego w szkole nas nie uczą,nawet podręczniki które rzekomo są przystosowane do nauczania zgodnie z nową podstawą programową(w której praktycznie niczym się nie różni od tych starych) nie ma konkretnych zadań,które miały by nas takiego czegoś uczyć...Nie widzę sensu,robienia z egzaminów tyle części i wydzielania każdego z przedmiotów,po za tym kto wymyślił 45 minut,między dwoma egzaminami? Nie dość,że w tym czasie każdy zacznie się stresować to na dodatek na koniec dali ten trudniejszy test,w którym trzeba się bardziej wysilić...Nie widzę w tym sensu! Tak więc,wszystkim gimnazjalistą życzę powodzenia na egzaminach! ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
egzamin gimnazjalny 2012
 • egzamin gimnazjalny 2012
 • 21.04.2012 21:45

pytania odpowiedzi: http://www.to.com.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120414/EGZAMIN_GIMNAZJALNY_2012/120419796

Komentarz został ukrytyrozwiń
lol
 • lol
 • 21.04.2012 20:39

ja się strasznie boję od 3 tygodni, nie wiem wg czego się spodziewać boję się wszystkiego a\nawet tych przedmiotów z których jestem dobra (chemia, historia) najbardziej się historii i wosu boje bo to są zadania strikte do tego co jest w programie nauczania a kto ma pamiętać wiadomości z 1 cz 2 klasy np ten test z wyborczej (wtorkowy) to porażka.. , pytanie o konsulach, cenzorach mnie rozwaliło, nie wiem czy dam radę to dobrze napisać. Na każdej stronie czytam że każdy boi się historii - byle głupek strzeli 100% odpowiedzi bd miał maxa a ten co się uczył to dostanie 50% .. to nie fair, wolała bym tą starą formę egzaminów, one nie były takie trudne jak te ... TRZYMAJCIE KCIUKI

Komentarz został ukrytyrozwiń
1996
 • 1996
 • 21.04.2012 18:33

najgorsza chemia, biologia i fizyka reszta jakoś pójdzie :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
Rocznik 1996
 • Rocznik 1996
 • 21.04.2012 12:17

Ja chciałem wźąć słonika i nie można, moze najlepiej pójdę w samych majtkach, tylko żeby nie powiedzieli, że w majtkach mam ściąge. To jest paranoja test nie jest aż tak ważny ważniejsza jest matura, egzaminy wstępne. No nic ide sie uczyć pozdrawiam i powodzenia. 96

Komentarz został ukrytyrozwiń
rychu
 • rychu
 • 20.04.2012 17:23

Nie wolno brać,nie łam zasad.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ewa
 • ewa
 • 20.04.2012 15:29

będzie porażka na maksa . u nas na matmę biorą kalkulatory

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.