Facebook Google+ Twitter

Egzamin gimnazjalny 2012. Uczniowie boją się nowej formy

Niecały tydzień dzieli gimnazjalistów od "małej matury". W tym roku egzamin odbędzie się w zmienionej formie.

24 kwietnia, o godzinie 9, we wszystkich szkołach gimnazjalnych w Polsce rozpocznie się egzamin sprawdzający wiedzę uczniów. Tegoroczne egzaminy gimnazjalne będą znacznie różniły się od tych, przeprowadzanych w ubiegłych latach.

Jak sugerują Okręgowe Komisje Egzaminacyjne, nowa formuła testu lepiej sprawdzi umiejętności uczniów. Tegoroczny egzamin będzie składał się z trzech części:

Część humanistyczna, sprawdzająca wiedzę z języka polskiego, trwająca 90 minut (zadania zamknięte i otwarte, w tym dłuższa wypowiedź pisemna), historii i wiedzy o społeczeństwie, trwająca 60 minut (zadania zamknięte)
Część matematyczno-przyrodnicza: sprawdzająca wiedzę z matematyki, trwająca 90 minut (zadania zamknięte i otwarte) oraz przedmiotów przyrodniczych, trwająca 60 minut (zadania zamknięte)
Część językowa: wybrany język nowożytny na poziomie podstawowym (zadania zamknięte) i na poziomie rozszerzonym (zadania zamknięte i otwarte). Czas przeznaczony na każdy poziom części językowej to 60 minut.

Egzaminy gimnazjalne w nowej formie mają działać w myśl zasady kumulatywności - będą łączyć dotychczasowe poziomy nauczania. Gimnazjaliści będą musieli wykazać się podczas egzaminu rozumowaniem i logicznym łączeniem faktów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

egzamin gimnazjalny 2012
  • egzamin gimnazjalny 2012
  • 19.04.2012 22:53

pytania odpowiedzi: http://www.to.com.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120414/EGZAMIN_GIMNAZJALNY_2012/120419796

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.