Facebook Google+ Twitter

Egzamin gimnazjalny 2015: 360 tys. uczniów sprawdzi swoją wiedzę

We wtorek, środę i czwartek tysiące uczniów zmierzą się z egzaminem gimnazjalnym. Od jego wyniku zależeć będzie ich dalsza edukacja.

https://flic.kr/p/6ryQsW / Fot. Pete/CC BY 2.021 marca o 9.00 rozpocznie się pierwsza część egzaminu gimnazjalnego. Zmierzy się z nim 360 tys. uczniów. Pierwszego dnia zostanie sprawdzona ich znajomość historii i wiedzy o społeczeństwie, a po godzinnej odbędzie się test z języka polskiego. W środę zmierzą się z naukami przyrodniczymi, a po przerwie z matematyką. Jako ostatni odbędzie się egzamin z wybranego języka obcego na poziomie podstawowym. Chętni będą mogli również tego samego dnia podejść do testu językowego na poziomie rozszerzonym, na co w przypadku j. angielskiego zdecydowało się aż 80 proc. zdających. Jest to język, który cieszy się największym zainteresowaniem, mimo że do wyboru były m. in. język niemiecki, francuski czy rosyjski.

Na wypełnienie testów przewidziano od 60 do 90 minut, w zależności od przedmiotu. Ponadto dla osób, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzenia egzaminu, istnieje możliwość przyznania dodatkowego czasu na wypełnianie arkuszy.

Pewną nowością jest wykorzystanie po raz pierwszy elektronicznego systemu oceniania do zadań otwartych z matematyki. Rozwiązanie to dotyczy uczniów zdających egzamin na terenach podlegających okręgowym komisjom oceniającym w Jaworznie, Wrocławiu, Krakowie i Łodzi.

Zobacz także: Teleskop Kosmiczny Hubble'a pracuje już 25 lat. Zobaczcie najpiękniejsze zdjęcia zrobione przez teleskop


Wyniki egzaminu będą znane 19 czerwca. To głównie od nich będzie zależeć do jakich szkół dostaną się uczniowie. Dodatkowe punkty będą mogli też zdobyć dzięki dobrym ocenom końcowym oraz osiągnięciom naukowym i sportowym.
Zdanie egzaminu nie jest konieczne do ukończenia gimnazjum.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.