Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

70701 miejsce

Egzamin gimnazjalny: Dziś część matematyczno-przyrodnicza

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-23 07:38

Dziś uczniowie trzeciej klasy gimnazjów zdają egzamin z częsci matematyczno-przyrodniczej. Wczoraj pisali test z części humanistycznej, a jutro - po raz pierwszy - zdają język nowożytny.

Egzamin gimnazjalny, środa / Fot. PAPOprócz wyników egzaminu gimnazjalnego liczą się oceny na świadectwie szkolnym. W części matematyczno-przyrodniczej uczniowie będą pisać test z zakresu biologii, chemii, fizyki, astronomii, geografii i matematyki. Test będzie sprawdzał umiejętności stosowania terminów, pojęć i procedur z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, wyszukiwanie i stosowanie informacji. Oceni umiejętność wskazywania i opisywanie faktów, związków przyczynowo-skutkowych, funkcjonalnych, przestrzennych i czasowych.

Sprawdzi także stosowanie integrowanej wiedzy i umiejętności przy rozwiązywaniu problemów . W ubiegłym roku bardzo trudne dla zdających okazało się tworzenie i realizowanie planu rozwiązania zadania i opracowanie wyników. Do egzaminu przystępuje prawie 470 tysięcy uczniów. Egzamin gimnazjalny jest przeprowadzany po raz ósmy.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

kuba
  • kuba
  • 13.04.2011 17:58

kujony już tak maja.....hehe średnia 5,6 a w głowach pusto...
inteligentnym trzeba sie urodzic.
nieraz testy napisze lepiej uczen ktory ma 2,0 zale z wysokim poziomem IQ
hehe....:D

Komentarz został ukrytyrozwiń
inga
  • inga
  • 13.04.2011 17:50

załamana
nie przejmuj się te testy poszły wszystkim źle...
także rekrutacja będzie niska... a w zwiazku z tym progi beda rowniez obnizone i to bardzo:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
zosia:)
  • zosia:)
  • 13.04.2011 17:37

mnie wychodzi ok 30 paru:)) z polskiego też:)
i tak idę do LO na profil biomedyczny... nie będę rezygnować z marzeń przez jakiś idiotyczny test.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kasiulla
  • Kasiulla
  • 13.04.2011 13:21

Uff no nie tak koszmarnie... ale i nie najlepiej... wychodzi mi ok.36

Komentarz został ukrytyrozwiń
aneta
  • aneta
  • 13.04.2011 13:15

zadania były super;) wszystko zrobiłam ;) myślę że będziepowyżej 45;D

Komentarz został ukrytyrozwiń
Nataliiii
  • Nataliiii
  • 13.04.2011 13:12

Są odpowiedzi TU http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110412/EDUKACJA/746779305

Komentarz został ukrytyrozwiń
aaaaa
  • aaaaa
  • 13.04.2011 13:09

myślałam że będzie lepiej... a tu dupa. w zadaniach których byłam pewna że są dobrze ( inni też mieli taki wynik i wgl) okazuje się że są żle....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Nataliiii
  • Nataliiii
  • 13.04.2011 13:07

Nie gadajcie zadania otwarte z matematyki to był banał [z matmy będę mieć 2 na koniec podkreślam]
a chemia, biologia, fizyka i gegra nie takie złe...! BD dobrze;P

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zula
  • Zula
  • 13.04.2011 12:58

Według mnie zadania otwarte z majtematyki nawet nie były takie złe, tylko to o taryfach ostatnie było chyba najgorszeeee. ;/

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ada
  • Ada
  • 13.04.2011 12:52

Byłam bardzo dobra, okazało się, że klapa. Kto układał te zadania?