Facebook Google+ Twitter

Egzamin gimnazjalny pod lupą MEN

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-28 14:16

Jeszcze przed długim weekendem majowym najprawdopodobniej poznamy decyzję MEN w sprawie tegorocznego egzaminu dla gimnazjalistów. Egzamin zostanie wzięty pod lupę ponieważ okazało się, że nie wszyscy uczniowie przerabiali w szkole niezbędne do jego napisania lektury. Chodzi o "Syzyfowe prace" i "Kamienie na szaniec".

Wraz z decyzją MEN ma być też znany raport kuratorów oświaty, z którego będzie wynikać, czy to nauczyciele nie omówili z uczniami przed egzaminem obowiązkowych lektur, czy też uczniowie - mimo polecenia - nie przeczytali "Syzyfowych prac" i "Kamieni na szaniec" i dlatego mieli problemy z egzaminem.

W Ministerstwie Edukacji Narodowej od kilku dni trwa analiza prawna całej sytuacji. Rzecznik tego resortu Joanna Dutkiewicz poinformowała, że analiza dotyczy oceny tego, jak w gimnazjach wygląda realizacja podstaw programowych, i jak doszło do tego, że przystępujący do egzaminu uczniowie nie znali części obowiązkowych lektur. Na swojej stronie internetowej MEN informuje, że "sprawdzane jest funkcjonowanie systemu nadzoru pedagogicznego, który powinien był wychwycić wcześniej nieprawidłowości w realizowaniu wymagań wynikających z obowiązującej podstawy programowej. Po zakończeniu tego badania oraz analizie prawnej możliwych rozwiązań, zostaną podjęte odpowiednie działania, by pomóc uczniom" - podano w komunikacie resortu.

Według danych MEN, ujawniony kilka dni temu, problem z odpowiedzią na jedno z pytań na egzaminie gimnazjalnym dotyczy uczniów z około 30 szkół spośród ponad 7000 gimnazjów. Resort edukacji narodowej wziął jednak pod uwagę, że ta liczba może się zmienić. Ilość uczniów jest ważna w tej sprawie. To na jej podstawie MEN podejmie decyzję o ewentualnej powtórce egzaminu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.