Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

706 miejsce

Egzamin z farmakologii w Lublinie. Wszyscy zdali, nikt nie zaliczył

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-02-15 01:40

Ponad 100 studentów II roku pielęgniarstwa na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie musi po raz trzeci pisać egzamin z farmakologii, ponieważ egzaminatorka unieważniła wyniki egzaminu poprawkowego. Powód? Wszyscy zdali.

 / Fot. Kurier Lubelski- Przy pierwszym podejściu zdało ok. 30 procent studentów, a na poprawkowym prawie wszyscy. Pani profesor zaczęła podejrzewać, że studenci korzystali z jakiejś dodatkowej pomocy - tłumaczy Włodzimierz Matysiak, rzecznik prasowy UM. Dodaje też, że sytuacja jest trudna, bo nikt nie został złapany na gorącym uczynku. Dodatkowo, na zaliczeniu byli obecni pomocnicy, których zadaniem było pilnowanie, żeby nikt nie ściągał.

O problemie poinformowała nas matka jednej ze studentek, która szczególnie przejęła się kontrowersyjnym podejściem egzaminatorki. Sami studenci, chociaż zbulwersowani, swoje niezadowolenie wolą okazywać anonimowo.

- Nic nam nie zostało udowodnione, a mimo to wyniki zostały unieważnione. Ten egzamin jest naprawdę ciężki i trzeba włożyć dużo wysiłku, żeby go zdać. Cieszyliśmy się, że nam się udało, ale radość była przedwczesna - smutno stwierdza jedna ze studentek II roku pielęgniarstwa UM.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się też, że pani profesor zarówno na pierwszym egzaminie, jak i na poprawkowym co roku daje te same pytania. Tak było też i tym razem.

- Spodziewaliśmy się tego. Każdy z nas starał się zapamiętać kilka pytań i właśnie z nich szczególnie się przygotowywaliśmy. Udało nam się zaliczyć i teraz nie rozumiemy, dlaczego jesteśmy za to karani i musimy pisać jeszcze raz - denerwuje się Patrycja, jedna z przyszłych pielęgniarek.

Po naszej interwencji sprawą zainteresowały się władze wydziału, które po południu zorganizowały spotkanie z panią egzaminator i starościną roku. Sprawa nie została jednak załatwiona po myśli studentów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wyjątkowy brak wiary w siebie Pani Egzaminatorki. Nie może uwierzyć, że Jej wykłady dotarły do wszystkich umysłów studentów. Powinna się cieszyć ze swojej skuteczności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.