Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11627 miejsce

Egzaminator WORD zaszalał. Dostał 20 punktów i tysiączłotowy mandat

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2010-02-17 11:30

Najpierw oblał kursanta, a gdy zamienił się z nim miejscami, rozpoczął szaleńczą jazdę, łamiąc przepisy jeden po drugim. Jechał bez zapiętych pasów, rozmawiał przez telefon komórkowy, wyprzedzał na przejściu dla pieszych i jechał slalomem pomiędzy innymi pojazdami.

 / Fot. Janusz KubikEgzaminator z ośrodka przy ul. Smutnej, za nic ma przepisy ruchu drogowego. Zarobił 20 punktów karnych i mandat w wysokości 1 tys. zł! Jego wyczyny zostały nagrane przez kamery w samochodzie i trafiły na policję.

- Przesłałem materiał filmowy do policji, ponieważ sam nie mam możliwości wyciągnięcia konsekwencji wobec pracownika - mówi Zbigniew Skowroński, dyrektor WORD. - O sprawie zostałem poinformowany przez kierowcę, który był świadkiem pirackiej jazdy samochodu egzaminacyjnego z numerem 3 na ul. Wojska Polskiego. Przejrzałem zapis z kamer i oczom nie wierzyłem! Egzaminator w obecności osoby, którą chwilę wcześniej oblał, jechał bez zapiętych pasów, rozmawiał przez telefon komórkowy, wyprzedzał na przejściu dla pieszych i jechał slalomem pomiędzy innymi pojazdami! Funkcjonariusze, którzy obejrzeli zapis wideo, podliczyli wykroczenia - 20 pkt. karnych i 1 tys. zł mandatu. Osoba, która widziała zajście, zgodziła się wystąpić w charakterze świadka.

Dyrektor WORD zwrócił się właśnie pisemnie do ministra infrastruktury z pytaniem, czy naruszenie przepisów ruchu drogowego przez egzaminatora nie świadczy ewidentnie o braku "rękojmi należytego wykonywania powierzonych mu obowiązków" - o której mówi rozporządzenie ministra w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez egzaminatorów.

- Według mnie, taka osoba powinna zostać skreślona z listy egzaminatorów - dodaje dyrektor Skowroński. - Nie może być tak, że kursanci oblewają za naruszenie przepisów, a egzaminatorzy, którzy są wobec nich niezwykle restrykcyjni, sami popełniają na drodze poważne wykroczenia.
(tj)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wszelka władza deprawuje . Władza absolutna deprawuje absolutnie . Egzaminatorzy zachowują się jak książęta rozdający bądź nie łaski swym poddanym . System zdobywania prawa jazdy w Polsce jest chory .

Komentarz został ukrytyrozwiń

To wyjaśnia, dlaczego egzaminatorzy "oblewają" tak wielką liczbę egzaminowanych - widocznie żeby zaliczyć trzeba jeździć po "ichniemu", czyli jak tzw. pirat drogowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.