Facebook Google+ Twitter

Egzaminatorzy WORD się szkolą, kandydaci czekają

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-11-28 14:35

Kandydaci na kierowców czekają już blisko 50 dni na egzamin, a Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego pod koniec tygodnia będzie zamknięty na cztery spusty. A wszystko dlatego, że egzaminatorzy i większość pracowników WORD z dyrektorem na czele jadą na trzydniowe szkolenie.

- To skandal - uważają kursanci. - Przecież oczekiwanie na egzamin znów się wydłuży. I my za to płacimy, bo im dłuższa przerwa między kursem a egzaminem, tym więcej trzeba dokupić dodatkowych godzin jazdy.

Oburzeni są również właściciele autoszkół. Ich zdaniem, tak długi czas oczekiwania na egzamin powoduje, że mniej osób go zda. Tymczasem Zbigniew Skowroński, dyrektor łódzkiego WORD, wyjaśnia, że szkolenie musi być przeprowadzone, bo wymagają tego przepisy.

- Nie mam żadnego wyboru, bo zgodnie z wymogami Ministerstwa Infrastruktury raz w roku muszę zorganizować takie szkolenie - mówi Zbigniew Skowroński. - Będziemy rozmawiać m.in. o zmianach w przepisach, nadzorowaniu egzaminów, korupcji. Wyjeżdżamy w piątek, wracamy w niedzielę. Długie terminy to bolączka wszystkich WORD-ów w Polsce. W Łodzi nie jest jeszcze tak źle i zapewniam, że robimy wszystko, by ten czas skracać. W piątek skróciliśmy czas pracy, by we wczesnych godzinach popołudniowych wyruszyć na szkolenie. W sobotę ośrodek będzie zamknięty.

W łódzkim WORD dziennie przeprowadza się ponad 200 egzaminów.
K.C.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.