Facebook Google+ Twitter

Egzaminy gimnazjalne 2012. Odpowiedzi i arkusze

O godzinie 9 trzecioklasiści z całego kraju rozpoczęli rozwiązywanie kolejnego próbnego egzaminu gimnazjalnego. Po części humanistycznej przyszedł czas na przedmioty matematyczno-przyrodnicze.

 / Fot. a_kartha, royalty free, http://www.sxc.hu/photo/642559/Próbne egzaminy gimnazjalne 2012 potrwają do 15 listopada. Wczoraj gimnazjaliści wypełnili arkusze egzaminacyjne z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie. Dzisiaj sprawdzą swoją wiedzę z zakresu matematyki oraz przedmiotów przyrodniczych czyli: biologii, chemii, fizyki i geografii. Przed nimi jeszcze sprawdzian z języka obcego na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym. W tym roku po raz drugi egzamin gimnazjalny jest przeprowadzany na nowych zasadach.

Arkusze i odpowiedzi!
Arkusz przyrodniczy

Arkusz matematyczny

Sprawdź odpowiedzi z przedmiotów przyrodniczych


Sprawdź odpowiedzi z matematykiCzęść matematyczno-przyrodnicza podzielona została na dwa bloki. Na rozwiązanie całego testu uczniowie mają 150 minut. Pierwsza część potrwa godzinę i będzie dotyczyła znajomości biologii, chemii, fizyki oraz geografii. Wszystkie zadania będą miały formę zamkniętą. Mogą one występować pojedynczo lub w związkach tematycznych. Podobnie jak w latach poprzednich sprawdzać będą np. znajomość faktów, symboli, terminów, wzorów, formuł oraz umiejętności wyszukiwania informacji, rozpoznawania typów obiektów, zjawisk i procesów. Uczniowie będą także musieli wskazać współzależności elementów lub procesów oraz związków przyczynowo-skutkowych i funkcjonalnych.

Zobacz także: Arkusze testu humanistycznego

Po krótkiej przerwie gimnazjaliści rozpoczną część matematyczną, na której rozwiązanie będą mieli 90 minut. Zadania z tego bloku mogą mieć formę zamkniętą lub otwartą. W porównaniu z poprzednimi egzaminami gimnazjaliści dostaną mniej zadań sprawdzających znajomość algorytmów, a więcej sprawdzających rozumienie pojęć matematycznych oraz wykorzystanie zdobytej wiedzy w tworzenie strategii matematycznych.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.