Facebook Google+ Twitter

Egzaminy gimnazjalne 2013. W czwartek obcy. Arkusze i odpowiedzi

Trzecioklasiści z całej Polski piszą dzisiaj kolejny próbny egzamin gimnazjalny. Za nimi już część humanistyczna i matematyczno-przyrodnicza. Pora zmierzyć się z językiem obcym.

 / Fot. arc, Głos WielkopolskiPróbne egzaminy gimnazjalne rozpoczęły się 13 listopada. Gimnazjaliści wypełnili już arkusze z bloku humanistycznego, a wczoraj rozwiązali zadania z matematyki, biologii, chemii, fizyki i geografii. Dzisiaj sprawdzą poziom swoich umiejętności z języka obcego.

Trzecią część egzaminu uczniowie napiszą z jednego z sześciu języków nowożytnych: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego lub włoskiego. Od przyszłego roku szkolnego będzie mógł także sprawdzić znajomość języka ukraińskiego. Gimnazjalista musi wybrać ten język, który był jego przedmiotem obowiązkowym.

Arkusze i odpowiedzi z języka angielskiego - poziom podstawowy

Arkusze i odpowiedzi z języka angielskiego - poziom rozszerzony

Arkusze i odpowiedzi z języka niemieckiego - poziom podstawowy

Arkusze i odpowiedzi z języka niemieckiego - poziom rozszerzony

Arkusze i odpowiedzi z języka rosyjskiego - poziom podstawowy

Arkusze i odpowiedzi z języka rosyjskiego - poziom rozszerzony

Arkusze i odpowiedzi z języka francuskiego - poziom podstawowy

Arkusze i odpowiedzi z języka francuskiego - poziom rozszerzony


Arkusze i odpowiedzi z języka hiszpańskiego - poziom podstawowy

Arkusze i odpowiedzi z języka hiszpańskiego - poziom rozszerzony

Egzamin językowy, podobnie jak humanistyczny i matematyczno przyrodniczy, został podzielony na dwa osobne bloki. Obie części muszą zawierać zadania z tego samego języka. Na rozwiązanie całego testu uczniowie mają 120 minut.

W pierwszym arkuszu znajdą się zadania sprawdzające wiedzę ucznia na poziomie podstawowym. Gimnazjaliści wykażą się w nich umiejętnościami rozumienia tekstu ze słuchu, rozumienia tekstów pisanych oraz znajomością funkcji i środków językowych. Do tej części egzaminu musi przystąpić każdy uczeń gimnazjum.

Po części podstawowej rozdane zostaną testy z zadaniami o wyższym poziomie trudności. Otrzymają je ci uczniowie, którzy kontynuowali naukę języka obcego rozpoczętą w szkole podstawowej. Mogą do niej przystąpić także trzecioklasiści, którzy rozpoczęli naukę języka w gimnazjum i chcą sprawdzić poziom swoich umiejętności językowych. Zestaw zadań na poziomie rozszerzonym sprawdzi rozumienie informacji ze słuchu, rozumienie tekstów pisanych oraz znajomość środków językowych. Uczniowie będą także musieli napisać własną, krótką wypowiedź z elementami opisu, relacjonowania, zaproszenia czy wyrażania i uzasadniania opinii.
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.