Facebook Google+ Twitter

Egzaminy gimnazjalne 2013. Zobacz arkusze testu humanistycznego

Od 13 do 15 listopada trzecioklasiści będą pisać próbne egzaminy gimnazjalne. Sprawdzą wiedzę z przedmiotów humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych oraz ze znajomości języka obcego.

Sonda

Przejmujesz się wynikami egzaminu próbnego?

 / Fot. D. Delmanowicz/PAPJuż dziś uczniowie ostatnich klas gimnazjum rozpoczęli próbne testy gimnazjalne. Sprawdzian wiedzy potrwa przez trzy dni, do 15 listopada.

We wtorek gimnazjaliści napiszą egzamin z przedmiotów humanistycznych czyli historii, WOS i języka polskiego.

W środę, 14 listopada, młodzież wykaże się pisząc egzamin z matematyki i nauk przyrodniczych.

Ostatniego dnia odbędzie się egzamin z języków obcych, na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Arkusz testowy z języka polskiego
Arkusz testowy z historii

Sprawdź odpowiedzi z historii i WoS


Sprawdź odpowiedzi z języka polskiego

Zasady

Pierwszego dnia egzaminu gimnazjalnego, uczniowie zmierzą się z testami z nauk humanistycznych, które podzielone są na dwie części.

Pierwsza część to egzamin z WoS i historii, który trwa 60 minut. Pytania z historii i wiedzy o społeczeństwie mają formę zamkniętą. Potem uczniowie mają 60 minut na chwilę oddechu. Kolejna część, z języka polskiego, rozpocznie się o godz. 11 i potrwa 90 minut.

Podczas egzaminu z języka polskiego CKE sprawdzi znajomość utworów literackich i umiejętność czytania ze zrozumieniem. Można będzie spotkać się z tekstem literackim, popularnonaukowym czy publicystycznym. Wśród zadań otwartych może pojawić się rozprawka, opowiadanie, charakterystyka, sprawozdanie lub opis. Mogą pojawić się również inne formy tekstów, bardziej użytkowe, takie jak CV czy list motywacyjny.

Drugiego dnia gimnazjaliści piszą egzamin z zakresu przedmiotów przyrodniczych i matematyki. Pierwsza część trwa 60 minut, a druga z matematyki 90 minut. Egzamin z matematyki sprawdza umiejętności praktyczne jak i teoretyczne.

Ostatniego już dnia uczniowie są sprawdzani ze znajomości języków obcych. Egzamin z poziomu podstawowego rozpoczyna się o godz. 9, potem jest przerwa i o 11 rozpoczyna się test z zakresu rozszerzonego. Wszystkie te etapy egzaminu trwają po 60 minut. Uczniowie mają do wyboru język: angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, włoski, rosyjski i ukraiński. Część podstawowa jest obowiązkowa dla wszystkich, zaś do części rozszerzonej przystępują osoby, które uczyły się danego języka we wcześniejszych latach.

Należy pamiętać, aby zabrać ze sobą do sali tylko przybory do pisania i rysowania (długopis/pióro z czarnym tuszem/atramentem, ołówek, gumkę do ścierania, linijkę, kątomierz, ekierkę i cyrkiel). Na egzamin nie wolno wnosić telefonów komórkowych ani innych urządzeń.

Egzamin gimnazjalny na nowych zasadach odbędzie się po raz drugi.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Witam.Cytuję "(...) który trwa 60 minut. Pytania z historii i wiedzy o społeczeństwie mają formę zamkniętą. Potem uczniowie mają 60 minut na chwilę oddechu. Kolejna część, z języka polskiego, rozpocznie się o godz. 11 i potrwa 90 minut." Takie były być może założenia, lecz w praktyce każda szkoła postępuje według własnych zasad. W niektórych gimnazjach przerwa jest dużo krótsza, w innych młodzież przystąpiła do egzaminu dopiero o godzinie 12.00, podczas gdy godzinę wcześniej niektórzy uczniowie klas trzecich byli już po egzaminach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.