Facebook Google+ Twitter

Egzekutor islamistów, Jihadi John prawdopodobnie jest ranny

Brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych otrzymało informacje, że islamski terrorysta, zwany "Jihadi John", został ranny podczas nalotu w Iraku. Zamaskowany dżihadysta wykonywał pokazowe egzekucje, w tym na obywatelach brytyjskich.

Jihadi John (Państwo Islamskie). http://www.addictinginfo.org/2014/09/26/the-feds-have-idd-jihadi-john-the-english-speaking-isis-terrorist-who-beheaded-two-us-journalists-video/ / Fot. addictinginfoJeden z najbardziej poszukiwanych ludzi na świecie, znany jako "Jihadi John", prawdopodobnie został ranny podczas nalotu amerykańskich sił powietrznych na irackie miasto Al-Kaim. Dżihadysta ścigany jest jako wykonawca pokazowych egzekucji, które filmowano i zamieszczano w licznej ilości kopii na wielu portalach społecznościowych i innych ogólnodostępnych witrynach internetowych. Propaganda Państwa Islamskiego prezentowała fanatyczne groźby i dekapitowanych przez niego zakładników, w tym dwóch brytyjskich obywateli Davida Hainesa i Alana Henninga. Terrorysta miał zostać ranny w ubiegłą sobotę, w trakcie nalotów jakie przeprowadzano w pobliżu granicy syryjskiej.

Brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych oświadczyło, że otrzymano raporty o rannych terrorystach, ale nie można ich potwierdzić. Rzecznik Foreign Office powiedział, że nie ma środków w Syrii, aby zweryfikować doniesienie.

Zamaskowany dżihadysta był identyfikowany jako członek "Beatlesów", jak nazwano grupę brytyjskich strażników islamu. Był "Johnem Lennonem", zaś grupie przewodził "George Harrison". Egzekutor znany z okrutnych filmów propagandowych, wyróżniał się charakterystycznym akcentem swojej angielszczyzny, wskazującym na londyński East End. Z zeznań zakładników jacy mieli kontakt z grupą "Beatlesów" wyłaniał się obraz brutalnego sadysty, nazywanego go tam "Abu Saleh" ("pobożny").

"Jihadi John" miał zostać ranny w czasie spotkania przywódców Państwa Islamskiego z Iraku i Syrii w podziemnym bunkrze, w irackim mieście Al-Kaim. Według tych samych niepotwierdzonych doniesień, ranny miał zostać także przywódca Państwa Islamskiego Abu Bakr al-Bagdadi i 40 innych dżihadystów. Rannych przewieziono do szpitala w Deir-ez-Zour, gdzie został rozpoznany przez pielęgniarkę, jako zamaskowany egzekutor, który stracił amerykańskich dziennikarzy Jamesa Foleya i Stevena Sotloffa, oraz Brytyjczyków Hainesa i Henninga. Ponadto mieszkańcy prowincji Anbar twierdzą, że widzieli samozwańczego kalifa Al-Bagdadiego w szpitalu w Al-Kaim. Według raportów irackiego wywiadu zginęło 16 liderów PI.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Uwielbiam takie doniesienia:

"Brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych oświadczyło, że otrzymano raporty o rannych terrorystach, ale nie można ich potwierdzić. Rzecznik Foreign Office powiedział, że nie ma środków w Syrii, aby zweryfikować doniesienie".

Jest ono tyle warte, co informacja uzyskana w maglu od Wiśniewskiej...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.