Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16026 miejsce

"Egzorcysta" - nowy miesięcznik o magii, okultyzmie i satanizmie

Przestrzeganie przez zagrożeniami niesionymi przez fałszywe religie, zachęcanie do refleksji nad otaczającą nas rzeczywistością, apelowanie o ostrożność w korzystaniu z usług wróżek to zadania nowego miesięcznika "Egzorcysta".

Magazyn Egzorcysta już w sprzedaży / Fot. K.M. RatschkaPrezes Polskiego Wydawnictwa Encyklopedycznego Piotr Wojcieszek, wydawca miesięcznika, podkreśla, że gazeta skierowana jest zarówno do osób wierzących jak i niewierzących.

Egzorcysta - Magazyn opowiadający o prawdziwych zjawiskach także współczesnych problemach wiary i grzechu / Fot. K.M. RatschkaRadę programową miesięcznika tworzą egzorcysta Archidiecezji Warszawskiej ksiądz Andrzej Grefkowicz i członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów Aleksander Posacki.

Ksiądz - Egzorcysta / Fot. K.M. RatschkaCo niepokojące, ksiądz Grefkowicz uważa, że zapotrzebowanie na egzorcystów nieustannie rośnie. Jest to związane z relatywizmem kulturowym, partykularyzmem, okultyzmem, tworzeniem sekt. Opętanie przez złe duchy zdarza się coraz częściej, a "to co widzimy na filmach o egzorcyzmach, nie odbiega bardzo od rzeczywistości" - podkreśla duchowny. Statystyki są zatrważające. Miesięcznie w samej archidiecezji warszawskiej około czterdziestu osób prosi o pomoc egzorcystę.

Magazyn Egzorcysta już w sprzedaży / Fot. K.M. RatschkaZadaniem miesięcznika "Egzorcysta" jest przede wszystkim pomaganie osobom zagubionym, które przed problemami uciekają do gabinetów ezoterycznych czy też do wróżki. Czasopismo ma im pomóc w dokonaniu wyboru pomiędzy rozsądkiem, a fałszywymi przepowiedniami i światem magii.

Izabela Okarmus, Bogdan Węgrzynek

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ateista
  • Ateista
  • 18.09.2012 20:11

Mamy XXI wiek a ludzie nadal wierzą w średniowieczne brednie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
er
  • er
  • 18.09.2012 12:41

Magowie,czarownicy i szamani ubrani w czarne sukienki "koszą" konkurencję jak tylko mogą,a jak widać po wyżej opisywanych durnotach,mogą coraz mniej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cóż za trafna i skromna samoocena:
"Czasopismo ma im pomóc w dokonaniu wyboru pomiędzy rozsądkiem, a fałszywymi przepowiedniami i światem magii."...

Dawno się tak nie uśmiałem. Zresztą sam pomysł jest pocieszny...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.