Facebook Google+ Twitter

Egzoszkielet stworzony przez kalifronijskich inżynierów pomoże wrócić do życia sparaliżowanym pacjentom

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego stworzyli specjalny kombinezon, dzięki któremu osoby sparaliżowane będą mogły znów się poruszać.

 / Fot. materiały prasowePhoenix - bo tak nazywa się konstrukcja - to modułowy i stosunkowo lekki egzoszkielet zaprojektowany na Uniwersytecie Kalifornijskim. Zdaniem twórców może być on dla wielu sparaliżowanych osób alternatywą dla wózka inwalidzkiego.

Phoenix zbudowany jest z modułów, dzięki czemu może być dostosowywany do potrzeb pacjenta. Poszczególne komponenty pomocne w życiu i rehabilitacji mogą być dodawane i demontowane na bieżąco. W przyszłości ma powstać wersja dla młodych pacjentów.

Phoenix wyróżniać ma się ceną, która jest wysoka, ale kilkakrotnie niższa niż inne tego typu konstrukcje. Egzoszkielet to wydatek rzędu nawet kilkuset tysięcy dolarów. W tym przypadku koszty mogą zamknąć się na 40 tys. dolarów.

Phoenix waży 12,25 kg. Prędkość poruszania się pacjenta zmierzona podczas testów wyniosła 0,5 metra na sekundę, ale w praktyce zależy od indywidualnych możliwości użytkownika. Pojedyncze ładowanie egzoszkieletu pozwala na 4 godziny ciągłego chodzenia. "Interfejs ułatwia użytkownikom kontrolę wstawania, siadania i chodzenia. Phoenix może być wygodnie używany w pozycji siedzącej na wózku inwalidzkim" - czytamy na stronie produktu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.