Facebook Google+ Twitter

Egzotyczna wakacyjna podróż- Sharon Maas ,,Hinduskie zaślubiny"

Wakacje to czas podróży. Zapraszam na wycieczkę do egzotycznych Indii, gdzie małżeństwo to najważniejsze wydarzenie w życiu każdego człowieka.

 / Fot. wydawnictwoOstatnio w bibliotece miałam szczęście do książek po blisko 800 stron. Ta jest jedną z nich. Chociaż była trochę niewygodna w czytaniu pochłonęłam ją w kilka dni.
Autorka urodziła się w Gujanie i tam też przeniosła jedną ze swoich bohaterek. Wiele podróżowała. Jest autorką trzech książek.
Powieść ta ma trzech głównych bohaterów. Nata, który został zabrany z sierocińca przez człowieka dobrego serca doktora. Savitri, która mieszka w przedwojennych Indiach w domu dla służby i zjednuje sobie serce każdego człowieka. Sarojini, która zamieszkuje Gujanę Brytyjską i która nie chce żyć tak jak kobiety w Indiach, chociaż właśnie takie ma korzenie.

Najbardziej ze wszystkich gatunków książkowych lubię historie rodzinne, sagi. Miło mi, że ta książka taka się okazała.
Od początku śledzimy losy trzech zupełnie różnych osób, żyjących z dala od siebie. Nagle ich losy zaczynają się splatać, zazębiać. Powstaje wielowątkowa saga rodzinna, którą z przyjemnością się czyta.
Wszystko toczy się właśnie wokół tych tytułowych hinduskich zaślubin. Są one w tej kulturze niezmiernie istotne. W książce pokazano odchodzenie od aranżowanych małżeństw, gdzie pana młodego wybierała rodzina oblubienicy. O miłości nie mogło być mowy, a czystość była najważniejszą wartością. Tutaj jednak znalazło się dużo miłości, namiętności i nienawiści, jak to w rodzinie.
Klimat tej książki został okraszony odrobiną magii, dzięki której lektura jeszcze bardziej mi się spodobała. Z bohaterami się zżyłam, bardzo ich polubiłam. Okładka jest po prostu piękna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.