Facebook Google+ Twitter

Egzotyczny raj - Gran Canaria

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-06-29 16:16

Zastanawiasz się gdzie spędzić tegoroczny urlop? Wybierz rajską Gran Canarie, to idealne miejsce na letni wypoczynek w pięknych okolicznościach przyrody.

W tamtym roku spędziłem dwa, pełne przygód i słońca,tygodnie na Gran Canarii. Gran Canaria jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc wakacyjnych na świecie. Od wielu lat znajduje się w czołówce urlopowej listy przebojów. Teraz zakochali się w niej także Polacy. Nazywana jest kontynentem w miniaturze tak wiele tu krajobrazów i mikroklimatów! Na wyspie występuje około 32 mikro klimatów. Wystarczy przemieścić się o około trzy kilometrów aby odczuć zmianę temperatury czy wilgotności powietrza.

Na wyspie przede wszystkim występują palmy oraz różnego rodzaju kaktusy. Cały roślinny ekosystem jest podtrzymywany dzięki odfiltrowanej wodzie morskiej.Na plażach w San Augustin możemy spotkać wyjątkowy, piasek. Piasek ten nazywany jest "piaskiem wulkanicznym", ponieważ wytworzył się na skutek wieloetapowych wybuchów sąsiednich wulkanów.
Jest to piasek leczniczy, wielu mieszkańców wyspy twierdzi, że wmasowywany w ciało działa przeciwko antycellulitowi. Na wyspie można spotkać wielu Polaków, którzy prowadzą tutaj własne biznesy np. szkoła dla nurków, polskie restauracje, czy nawet sklepy z pamiątkami.

Kuszącą ofertę spędzenia wczasów na Gran Canarii mają biura podróży Itaka oraz Tui, ceny są
porównywalne. Przed wybraniem odpowiedniej oferty, zapoznajcie się dokładnie z ofertą wybranego hotelu - liczba gwiazdek nie zawsze odwzorowuje standard hotelu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 29.06.2010 16:11

tak zgadzam się , tylko jeżeli na stanie hotelu jest około 500 osób to można sobie wyobrazić co się dzieje w porze posiłku, w hotelah które nie posiadają tej opcji wyżywienie jest dość nie drogie ale za to w komfortowych warunkach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego nie polecasz opcji "all inclusive"?? Ta opcja odnosi się chyba także do napoi..

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.06.2010 16:04

przede wszystkim dotyczy to tzw oferty Inclusive( odnosi się ona do posiłków), nie polecam brania hotelu z tą ofertą . Należy także uważnie przeczytać w ofercie czy hotel ma na wyposażeniu klimatyzacje czy nie , jest to bardzo ważne gdyż trudno wytrzymać , gdy np: w nocy jest 35 *C ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.