Facebook Google+ Twitter

Ehud Barak szykuje usunięcie os. żydowskich na Zach. Brzegu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-30 12:21

Izraelski minister obrony Ehud Barak wydał polecenie wojsku i policji, aby przygotowały się do likwidacji ponad dwudziestu nielegalnych osiedli żydowskich na Zachodnim Brzegu.

Na początku przyszłego tygodnia Barak spotka się w Waszyngtonie z sekretarzem obrony USA Robertem Gatesem.

Komentatorzy w Izraelu są przekonani, że Gates i Barak rozmawiać będą głównie o irańskich zbrojeniach atomowych, a nie o kwestii palestyńskiej, która zostanie chwilowo odsunięta na plan dalszy.

Izraelczycy obawiają się, że nazbyt powściągliwa, ich zdaniem, postawa USA wobec prób nuklearno-rakietowych Phenianu zachęci Teheran do kontynuowania programu atomowego.

Izraelowi zależy teraz szczególnie na złagodzeniu rozbieżności z USA i dlatego zadecydował się na likwidację 22 nielegalnych osiedli.

Tymczasem jednak dziennik „Washington Post" po raz pierwszy napisał wczoraj, że Biały Dom zbytnio naciska na Izrael w kwestii osadnictwa, a za mało na ekipę Mahmuda Abbasa, aby zwalczała struktury terrorystyczne Hamasu na Zachodnim Brzegu. Gazeta nie wyklucza, że prezydent Obama postępuje w ten sposób, aby pozytywnie nastawić do sieboe świat arabski przed wyznaczoną na 4 czerwca wizytą w Kairze.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.