Facebook Google+ Twitter

"Ekipa" - kłamstwo i propaganda

Uważaj na to co oglądasz - teraz już nawet seriale i filmy nie są wolne od "politycznej poprawności".

Serial "Ekipa" emitowany od niedawna w telewizji określa się jako political-fiction. Co jest nie do końca trafnym określeniem, gdyż bardziej pasowałaby tu nazwa "left-wing political-propaganda". Fabuły zdecydowanie nie można tu określić jako neutralnej. Od początku wyraźnie daje ona do zrozumienia widzowi kto jest dobry, a kto zły. Zła i niekompetentna jest w tym przypadku zdecydowanie prawica.

Widzowie karmieni są wizją państwa, w którym prawdziwi Polacy, patrioci odgrywają rolę niekompetentnych, niemodnych, w skrajnym przypadku przepełnionych nienawiścią i nietolerancyjnych. O tym skrajnym przypadku, który zasługuje w tym miejscu na szczególne potępienie, również chciałbym powiedzieć. Otóż w serialu już na początku pojawił się wątek neonazistów - skinheadów, którzy atakują i porywają bogu ducha winnych uczestników festiwalu sztuki (zapewne bandę odurzonych narkotykami luzaków, którzy tradycyjnie sprzeciwiają się nietolerancji).

Skini wyszli tu więc na bandytów, terrorystów, ćpunów i psychopatów. Niby nazistów nikt nie kocha, ale - niestety - większość społeczeństwa nie odróżnia nazizmu od nacjonalizmu. Pierwszy z nich głosi wyższość białej rasy - drugi zaś jest ruchem patriotycznym - przeciwnym nazizmowi i faszyzmowi. Jednak radykalne programy nacjonalistów, miłość do Polski, wrogość w stosunku do komunistów i ogólnie lewicy, wszelkiej maści zboczeńców, których toleruje "wolna" Europa, szybko zostały przez lewackie media określone mianem "faszyzmu, rasizmu, nietolerancji" i są regularnie piętnowane... a społeczeństwo im wierzy. Wierzy w to, że każdy narodowiec to nazista, bandyta i psychopata, a propagandowe materiały w stylu "Ekipy" starają się ten wizerunek podtrzymać.

Komu i czemu ma to służyć? Na pewno nie piętnowaniu prawdziwego nazizmu, który w Polsce jest zjawiskiem marginalnym, za to ruch skinheads odwołuje się częściej do tradycji nacjonalistycznych, uznaje wyższość własnego narodu (co wcale nie musi być równoznaczne z rasizmem czy ksenofobią) , nie toleruje zboczeń i narkomanii - w przeciwieństwie do większości subkultur młodzieżowych, części znanych artystów, a nawet niektórych dziennikarzy, polityków, którym środki odurzające nie są obce... czyżby to oni bali się skinheadów ? Czyżby to oni starali się zwalczyć w Polsce konserwatywnego, katolickiego ducha, aby stopniowo spowodować społeczne przyzwolenie na zło, patologię i korupcję (czyli wprowadzić europejskie pojęcie "tolerancji")? Sami zastanówcie się skąd nagle ta nagonka na prawicowy rząd i niby-faszystów - komuś wyraźnie przeszkadzają ludzie, którym na sercu leży dobro tego kraju i przyszłych pokoleń - i ten ktoś zapłaci każdą cenę, aby media oczerniały takich ludzi. Próżno nam więc czekać na serial/film, w którym bandycki, narkomański, gejowsko-feministyczny, anarchistyczny i lewicowy motłoch będzie reprezentował tą złą stronę.

Na koniec dodam, że chyba nikogo nie dziwi fakt, że serial wydaje na DVD "Gazeta Wyborcza". Cały czas jednak zastanawia mnie czy to coś zostało zrobione na zlecenie którejś z partii politycznych, czy może to po prostu "dobra wola" reżyserki, oraz mediów promujących ten przekaz... (by żyło się lepiej - rzecz jasna ;) ).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (28):

Sortuj komentarze:

piękny język, rozsądne argumenty...
i plus duży za to, że rozmawiasz z tymi, ktorzy skomentowaliii

Komentarz został ukrytyrozwiń

piękny język, rozsądne argumenty...
i plus duży za to, że rozmawiasz z tymi, ktorzy skomentowali.

Komentarz został ukrytyrozwiń

faszyzm wg. definicji encyklopedycznej jest po prostu doktryną zakładającą kult silnego państwa i jego wodza... ja osobiście wolałbym rządy partii bez żadnego przymusu czczenia kogokolwiek, ale dla zwykłego człowieka faszysta=nazista, więc z zasady odżegnuję się od tej ideologii

Komentarz został ukrytyrozwiń

"czepianie się szczegółów..."

I te szczegóły odróżniają dobre artykuły od kiepskich.

"Oczywiście masz rację, ale ja tu miałem na myśli POLSKI NACJONALIZM (nie niemiecki, czy włoski). Nacjonalizm jako najdoskonalsza forma patriotyzmu nie może popierać ideologii, które miały na celu wyniszczenie Narodu Polskiego, takich jak nazizm, dlatego bycie polskim narodowcem jest całkowicie sprzeczne z jakimkolwiek oddawaniem kultu Hitlerowi..."

Dlatego nie mówię, że polscy nacjonaliści są skłonni popierać nazizm (który jest ideologią hitlerowskich Niemiec), tylko że są skłonni popierać faszyzm (który w każdym kraju może mieć swoją specyficzną odmianę).

Komentarz został ukrytyrozwiń

" Autor pisze: "większość społeczeństwa nie odróżnia nazizmu od nacjonalizmu. Pierwszy z nich głosi wyższość białej rasy (...)".

Tym stwierdzeniem udowadnia, że nie wie, czym się różni nazizm od rasizmu. Nazizm nie głosi wyższości rasy białej, tylko wyższość narodu niemieckiego i "rasy aryjskiej" nad innymi. "

czepianie się szczegółów...


" Pisze też: "[nacjonalizm] zaś jest ruchem patriotycznym - przeciwnym nazizmowi i faszyzmowi."

Nacjonalizm był jednym z elementów faszyzmu (można to sprawdzić np. w Wikipedii), więc nie jest prawdą że jest to ruch przeciwny faszyzmowi. "

Oczywiście masz rację, ale ja tu miałem na myśli POLSKI NACJONALIZM (nie niemiecki, czy włoski). Nacjonalizm jako najdoskonalsza forma patriotyzmu nie może popierać ideologii, które miały na celu wyniszczenie Narodu Polskiego, takich jak nazizm, dlatego bycie polskim narodowcem jest całkowicie sprzeczne z jakimkolwiek oddawaniem kultu Hitlerowi...


" I jeszcze komentarz do wypowiedzi autora:
""Polakiem jestem więc mam obowiązki polskie" - Roman Dmowski [...] niech to posłuży za definicję Polaka"

To może być najwyżej definicja obowiązków polskich. Proponuję wrócić do szkoły i nauczyć się co to jest implikacja. :>"

chodziło o to że prawdziwy Polak to ten który do polskich obowiązków się poczuwa i temu miał służyć ten cytat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Artykuł w niejednym miejscu mija się z prawdą.

Autor pisze: "większość społeczeństwa nie odróżnia nazizmu od nacjonalizmu. Pierwszy z nich głosi wyższość białej rasy (...)".

Tym stwierdzeniem udowadnia, że nie wie, czym się różni nazizm od rasizmu. Nazizm nie głosi wyższości rasy białej, tylko wyższość narodu niemieckiego i "rasy aryjskiej" nad innymi.

Pisze też: "[nacjonalizm] zaś jest ruchem patriotycznym - przeciwnym nazizmowi i faszyzmowi."

Nacjonalizm był jednym z elementów faszyzmu (można to sprawdzić np. w Wikipedii), więc nie jest prawdą że jest to ruch przeciwny faszyzmowi.

I jeszcze komentarz do wypowiedzi autora:
""Polakiem jestem więc mam obowiązki polskie" - Roman Dmowski [...] niech to posłuży za definicję Polaka"

To może być najwyżej definicja obowiązków polskich. Proponuję wrócić do szkoły i nauczyć się co to jest implikacja. :>

Komentarz został ukrytyrozwiń

a po co ma widzieć ? ktoś tu przeklina albo propaguje pornografię ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.10.2007 03:48

SebaNd, brawo... ciekawa socjotechnika. Wykreowałeś "Arnione" o podobnej fizjonomii i sam z nią dyskutujesz?

Ostatni akapit śmierdzi wyborczą propagandą PiSowską dla ubogich duchem...

pik, pik, pik... redakcja nie widzi co się tu dzieje?

Komentarz został ukrytyrozwiń

ja nie jestem nazistą ani rasistą i wbijcie to sobie do waszych pustych tykw

nazista to człowiek uznający wyższość białej rasy, JA TAKOWEJ NIE UZNAJĘ - człowiek koloru skóry nie wybiera (no może Majkel jest tu jedynym wyjątkiem), ale to czy będzie ćpunem, anarchistą, antypatriotą, złodziejem - TO JEST JEGO WYBÓR ŻYCIOWY, ja takich ludzi NIE TOLERUJĘ i uważam to za słuszne. Każdy kto jest prawdziwym Polakiem powinien zdawać sobie sprawę z tego że patologie negatywnie oddziałują na polskie społeczeństwo (zwłaszcza młodzież) i należy z nimi walczyć. tolerancja to nie znaczy przyzwolenie na zło... a lewactwo niestety nie rozróżnia tych dwóch pojęć.

"Czemu zdarza mi widzieć na mieście tych nie tolerujących narkomanii patriotów popijających piwko? Alkohol to przecież nic złego, prawda? Nie uzależnia i powoduje same dobre rzeczy."

Alkohol to zupełnie co innego niż dragi i nie można tego porównywać

"1. Istnieje jakieś prawo nakazujące reżyserowi zachowywać neutralność?" nie uważam że popełniono przestępstwo, jednak taka propaganda zasługuje na potępienie , zwłaszcza że ma miejsce PRZED WYBORAMI

"4. Propagowanie idei "wyższości swojego narodu" to też objaw tej prawicowej tolerancji?"

znowu błąd - ja nie propaguję wyższości etnicznej, rasowej, kulturowej Narodu Polskiego nad innymi, ja zwracam uwagę na to że interes Narodu powinien być dla każdego Polaka priorytetem. Jakim cudem mogło w naszym kraju, przed naszymi sądami dojść do jakikolwiek roszczeń ze strony niemieckich repatriantów ? Ta sprawa powinna być już w zalążku ucięta definitywnym NIE! ze strony naszych władz. No ale władza oczywiście boi się żeby przypadkiem nie popsuć dobrych stosunków ze szwabikami...

Znów powrócę do cytatu Romana Dmowskiego "Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie, są one tym wyższe im wyższy reprezentuję typ człowieka."

Najwyższa władza w państwie - najwyższe obowiązki zatem. Obowiązki z których się nie wywiązali... (mowa tu o rządach SLD). PiS robi o wiele więcej dla kraju, choć wciąż mało, ale jednak WIĘCEJ NIŻ LEWICA ... komu i dlaczego to przeszkadza ? Napewno nie POLAKOM

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.10.2007 13:48

1. Istnieje jakieś prawo nakazujące reżyserowi zachowywać neutralność? Ten serial nie jest dokumentem!

2. A ci "prawdziwi patrioci' bywają tolerancyjni? "...uczestników festiwalu sztuki (zapewne bandę odurzonych narkotykami luzaków..." To zdanie świetnie obrazuje "tolerancję" :]

3. Czemu zdarza mi widzieć na mieście tych nie tolerujących narkomanii patriotów popijających piwko? Alkohol to przecież nic złego, prawda? Nie uzależnia i powoduje same dobre rzeczy.

4. Propagowanie idei "wyższości swojego narodu" to też objaw tej prawicowej tolerancji?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.