Facebook Google+ Twitter

Ekipa "Punky Reggae live" zagrała w Płocku

W niedzielę na podwórku klubu Rock '69 w Płocku zagrała ekipa "Punky Reggae live" w składzie: Tabu, Leniwiec oraz Farben Lehre. Gościnnie wystąpił zespół Strajk. Przeczytaj relację z wydarzenia.

Punky Reggae live 2009 / Fot. plakatKoncert otworzył gościnny występ Strajku. Punkrockowy zespół został założony w roku 1990. Strajk został dostrzeżony i zagrał w 1992 roku na dużej scenie w Jarocinie. Rok później nagrał pierwszą płytę - "Nie pójdziemy". W 1993 roku umarł wokalista i autor tekstów - Mariusz Zalewski, a w roku 1996 perkusista Artur Lubiński. W 1995 roku pojawiła kolejna płyta zespołu, zatytułowana "Lustro", a w 2004 krążek "Siła w nas", poświęcony pamięci zmarłych członków zespołu i będący pożegnalnym materiałem Strajku. W 2007 roku zespół powrócił na scenę muzyczną z płytą "Reaktywacja". Dzień po koncercie w Płocku ukazał się ich nowy album zatytułowany "Dwie strony". Płocczanie mogli jako pierwsi usłyszeć utwory takie jak "Królewna" czy "Stracony czas", pochodzące z nowej płyty.

TABU / Fot. Michał WojdaPo punkrockowym Strajku na scenie pojawiło się TABU, grające reggae. Zespół ma na swoim koncie liczne koncerty zagraniczne m. in. w Czechach, na Słowacji oraz w Anglii. W Płocku zagrali "słoneczne rytmy" prosto z płyty "jednosłowo" oraz z najnowszego albumu "salut".

Następnie na scenie zameldował się Leniwiec. Zespół gościł już na Woodstocku oraz na największym punkowym festiwalu w Finlandii - Puntalla. Podczas "Punky Reggae live" w Płocku można było usłyszeć w ich wykonaniu przede wszystkim kawałki z ich ostatniej, ubiegłorocznej płyty - "Reklamy na niebie".
Krzysiek Herezo z zespołu Leniwiec / Fot. Michał Wojda
Na koniec zagrali sami organizatorzy trasy "Punky Reggae live" - Farben Lehre. Zespół, który na polskim rynku muzyki punkowej gra już od 23 lat. "Farbeni" zagrali zarówno utwory za starszych płyt jak i z ostatniej "Snukrainy". Zgodnie z ideą "Punky Reggae live" pojawiły się zarówno kawałki z gatunku punka, ale również można było usłyszeć "Kolory" utrzymane w klimacie reggae.

Tegoroczna, szósta już trasa "Punky Reggae live" objęła 28 polskich miast. Płock na jej koncertowej mapie znalazł się po raz pierwszy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.