Facebook Google+ Twitter

Ekipa z Rosji pracowała przy Tu-154 przed katastrofą

Ekipa rosyjskich mechaników pracowała przy rządowym samolocie przed wylotem do Smoleńska. Mechanicy z zakładu w Samarze zajmowali się blokiem sterowania rządowego tupolewa.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:PL_TU-154M_Goverment_Plane.JPG&filetimestamp=20060822180441Jak podaje "Nasz Dziennik" rosyjscy mechanicy usuwali awarię bloku sterowania w układzie autopilota. Naprawa dotyczyła kanału poprzecznego, który jest odpowiedzialny za regulację przechyłu skrzydeł. Pracę rosyjskich techników nadzorował szef sekcji techniki lotniczej specpułku. "I nie miał wobec tych techników żadnych zastrzeżeń" - twierdzi płk Raczyński.

Jak się okazuje, książka pokładowa, do której powinny zostać wpisane wszystkie usterki, 10 kwietnia znajdowała się na pokładzie samolotu. Jeśli przetrwała to jest w rękach Rosjan. Prokuratura nie dysponuje wykazem rzeczy znalezionych na miejscu katastrofy. Oczekuje od strony rosyjskiej przekazania protokołów oględzin miejsca katastrofy oraz wraku samolotu.

Rządowy tupolew miał problemy z autopilotem podczas transportu z Haiti polskich ratowników powracających z misji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.