Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25112 miejsce

Ekobomba w Jaworznie tyka. Czy politycy zmienią prawo?

Ekologiczna bomba w Jaworznie nadal tyka. Ministerstwo Środowiska, które może pomóc w rozwiązaniu problemu, bagatelizuje sprawę. Efektem może być skażenie Morza Bałtyckiego na wiele lat.


 / Fot. Dawid SerafinProblemu wydaje się nie dostrzegać Ministerstwo Środowiska. Ani Minister Środowiska Marcin Korolca, ani jego Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska Stanisław Gawłowski nie ustosunkowali się do listów wysyłanych przez samorządowców. Miejscy urzędnicy sugerują w pismach, że "ochrona środowiska w zakresie substancji szczególnie toksycznych zasługuje na opracowanie specustawy, która pozwoli na realizację podpisanych przez Polskę zobowiązań przepisów prawa wspólnotowego".

Miejskich urzędników irytuje jeszcze jeden fakt. W przeciągu 3 ostatnich lat udało im się znaleźć odpowiedź jak usunąć odpady nie narażając na skażenie wód gruntowych. Wszystko za sprawą międzynarodowego programu FOKS do którego przystąpiło Jaworzno. - Dzięki temu w przypadku podjęcia ewentualnych prac na rzecz oczyszczenia udział w programie pozwoli zaoszczędzić dziesiątki tysięcy odwiertów, tysiące wykopów - tłumaczy dr Leszek Trząski, z Głównego Instytutu Górnictwa.

Z pomocą Jaworznu przyszedł Główny Inspektorat Ochrony Środowiska. To właśnie ta instytucja wskazała miastu program z jakiego w tej chwili może skorzystać. - Obecnie przygotowujemy wniosek o dofinansowanie na wykonanie projektów technicznych rekultywacji dla całego obszaru - tłumaczy Katarzyna Florek, z Biura Prasowego UM Jaworzno.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.