Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9175 miejsce

Ekokapsuła zastąpi przyczepy kempingowe? Słowacy stworzyli przenośny domek dla dwóch osób

Coraz więcej osób zaczyna myśleć o wyjeździe gdzieś z dala od cywilizacji. Ekokapsuły wymyślone przez Słowaków mogą okazać się idealnym rozwiązaniem.

 / Fot. materiały producentaPod koniec maja w Wiedniu rozpocznie się Festiwal Pionierów. Jednym z ciekawszych projektów, jakie się tam znajdą jest Ekokapsuła słowackiej firmy Nice Architects. Co w niej takiego niezwykłego?

Kapsuła jest w pełni samowystarczalna i zapewnia komfortowe warunki w każdym otoczeniu. Wyposażona jest w niewielką, rozkładaną turbinę wiatrową, panele słoneczne oraz zbiornik na deszczówkę. Ma to zapewnić dostęp do elektryczności i wody pitnej. Wnętrze kapsuły również prezentuje się nieźle - 8 metrów kwadratowych zapewnia komfortowe warunki 2 osobom. Oczywiście w środku znajdziemy też łazienkę z prysznicem i aneks kuchenny. Całość pokryta jest izolowaną, wytrzymałą powłoką. Warto wypisać kilka informacji technicznych. Eco-kapsuła ma wymiary: 2,55 na 4,45 na 2,25 m i waży 1,5 tony.

Kapusły mają trafić na rynek w połowie 2016 roku, a zamówienia będzie można składać już pod koniec bieżącego roku. Cena zostanie ujawniona w ostatnim kwartale 2015 r. Twórcy projektu pracują również nad wersją z podwoziem. Ma być gotowa do 2016 r. To ważne, bo transport kapsuły w obecnej wersji będzie odbywać się na lawecie.

Czytaj także: Ranny ptaszek czy nocny marek? Co omówią o tobie geny?


Więcej informacji można znaleźć na stronie projektu www.ecocapsule.sk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.