Facebook Google+ Twitter

Ekolodzy demonstrowali przed kancelarią premiera

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-09 16:56

Członkowie organizacji Greenpeace i WWF protestowali przeciwko zmniejszeniu wymagań "Pakietu Klimatycznego" dla państw Unii Europejskiej.

Przedstawiciele Greenpeace dowodzili, że brak zgody na ograniczenie przez fabryki i elektrownie emisji dwutlenku węgla będzie opłacalny dla europejskiego przemysłu, ale zabójczy dla klimatu na całym świecie. Magdalena Zowsik z Greenpeace powiedziała, że Polska i Niemcy Polska nie powinny walczyć o prawo do dalszej wysokiej emisji dwutlenku węgla, tylko zmniejszyć ją.

Ekolodzy nie zgadzaja się też z opinią przeciwników "Pakietu klimatycznego", że ograniczenie emisji dwutlenku węgla spowoduje podwyżkę cen prądu. Przewodniczący partii Zieloni 2004 Dariusz Szwed zwrócił uwagę, że pakiet klimatyczny zakłada przede wszystkim zwiększenie wydajności energetycznej elektrowni i rozwój alternatywnych źródeł energii. Te inwestycje z pewnością się opłacą, bo do wyprodukowania tej samej ilości prądu będzie potrzebne dużo mniej węgla - tłumaczy Dariusz Szwed.

"Pakiet klimatyczny" to plan Unii Europejskiej, dzięki któremu do roku 2020 emisja dwutlenku węgla w Europie ma spaść o 20 procent. Jego przyjęcie zmusiłoby polskie elektrownie do kosztownych inwestycji zmniejszających ilość produkowanego dwutlenku węgla.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.