Facebook Google+ Twitter

Ekolodzy Greenpeace wiszą na linach na Pałacu Kultury. Straż szykuje skokochron

Trzej ekolodzy Greenpeace zawiśli na linach na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Zawieszają baner.

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaNa Pałacu Kultury i Nauki wiszą na linach trzy osoby. Są to ekolodzy Greenpeace, którzy początkowo próbowali odpiąć baner szczytu klimatycznego, a teraz wieszają swój. W budynku, w pokojach, znajdujących się na wysokości baneru, przebywają inni członkowie Greenpeace.

Strażacy rozkładają przed PKiN skokochron. Na miejscu jest już policja, która zatrzymała część aktywistów. "11 osób zostało doprowadzonych na komendę przy ul. Wilczej. Na Pałacu Kultury wisi jedna osoba. Z drugą, która wcześniej wisiała, policjanci prowadzą czynności" - powiedziała TVN Warszawa Anna Kędzierzawska z biura prasowego stołecznej policji.

Ekolodzy apelują o ochronę Arktyki oraz o uwolnienie aktywistów, przetrzymywanych w Rosji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Ich działania są bardzo widoczne i to ich wyróżnia spośród innych protestów , ta ich chorobliwa aktywność rzuca się każdemu w oczy , ale to prowadzi właśnie do anarchii równej kibolom tylko że wspieranej gruba, forsa, sponsorów . ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Wojciech Arciszewski - otóż to. Jedyne miejsce, gdzie dostaliby odpowiedź adekwatną do akcji są kopalnie - ale tam nie zwisną z bannerami, bo dostaliby od górników "ręczną" lekcję na temat związku miedzy energią odnawialną, węglem a pracą tysięcy ludzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Generalnie "aktywista Greenpeace'u" staje się stopniowo jednym z najniebezpieczniejszych zajęć świata.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się z Panem Łukaszem (14.42).
Postawa tych ludzi nie ma nic wspólnego z ekologią. Dziwię się, że organizatorzy tych akcji nie dostrzegli jeszcze (może nie chcą dostrzec), że takie akcje odbierane są w zasadzie negatywnie przez znaczącą większość ludzi. Ja przynajmniej takie odnoszę wrażenie.
Głównym nurt zainteresowania, to ekoterroryzm. Przyznajcie, że nie ma to nic wspólnego z kształtowaniem postaw ekologicznych, obywatelskich itd, itd.
Sama organizacja budzi ogromne wątpliwości co do przesłanek jakie kierują jej działaniami, nie mówiąc już o metodach. Coraz częściej, to najzwyklejsza w świecie "bandyterka".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czego chcą ? Sobie powisieć ? Nie !
To bojówkarze walczący o dobro wielkich koncernów paliwowych sprzedających gaz i ropę naftową, czyli niepolskich. Chodzi o to by Polska zlikwidowała swój potencjał i zasoby energetyczne i uzależniła się w 100% od tych wielkich ze wschodu i z zachodu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan minister finansów też zapowiedział był wczoraj skok gospodarczy. Ciekawe, jaka straż przygotuje skokochron.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aktywiści i ekolodzy kolejne słowa których znaczenie zostało kompletnie przez działania określonej grupy zmienione, a swoją drogą to prawne pobłażanie takim wybrykom jest żenujące

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się z Jadwigą Kowalczyk. Jeśli lubią, to niech sobie wiszą. ;) W końcu im się znudzi i zejdą. Powiem szczerze, że rozbawiła mnie ta akcja.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.11.2013 14:42

Nie mylmy ekologii z bandytyzmem.
Definicja ekologii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ekologia

Komentarz został ukrytyrozwiń

zagonić do rolnictwa ekologicznego obornik rozrzucać widłami na polu tam niech popisy robią zielone ludki bez mózgu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.