Facebook Google+ Twitter

Ekolodzy sterowani przez Rosjan? Kto jest przeciw gazowi łupkowemu?

W odpowiedzi na planowaną przez "zielonych" manifestację w Warszawie, będącą protestem przeciw wydobyciu gazu łupkowego, kilkadziesiąt osób postanowiło zorganizować własną pikietę. Inicjatywa pojawiała się już na portalach społecznościowych. Na Facebooku ruszył casting na przywódcę kontrmanifestacji.

 / Fot. logo[i]"Kochani, Pokażmy, że POLAK potrafi!!! Czas zacząć dbać o nasz interes narodowy. Skoro Rosjanie widzą w naszym gazie łupkowym swoje straty - to czy my nie powinniśmy o niego walczyć? (...)możemy zorganizować kontrmanifestację. To wydarzenie traktujemy jako casting na potencjalnych organizatorów i uczestników takiej kontrmanifestacji ;-)"

Apel o takiej treści przeczytać można pod jednym z Facebookowych wydarzeń. Kontrmanifestacja jest odpowiedzią na planowany zjazd europejskich aktywistów 18 kwietnia. Manifestacja "zielonych" ma zbojkotować polski projekt wydobycia gazu łupkowego. Wydobycie surowca zapewniłoby Polsce samodzielność w kwestii gazowego zapatrzenia.

Sama inicjatywa kontrmanifestacji zrodziła się po wypowiedzi posła PO Jarosława Gowina. Sformułowanie "Gazprom przystępuje do ofensywy" wywołało natychmiastowy odzew, zarówno wśród polityków, jak i obywateli.

Gowin obawia się, że największa fala aktywistów napłynie do Polski z Niemiec i Rosji właśnie. W końcu rurociąg to wspólna inwestycja tych dwóch państw. Rosyjski pomysł zjazdu ekologów, poseł traktuje jako przykrywkę. Jego zdaniem, Rosja nie chce pozwolić na uniezależnienie się Polski od dostaw gazu. Jak twierdzi, "rozpoczyna się największa polska wojna w czasach pokoju", którą niestety, w starciu z rosyjskimi służbami bezpieczeństwa, mamy dużą szansę przegrać.

Polski ambasador w Moskwie rozmawiał z szefem Gazpromu na temat dostaw do Polski

Na wypowiedź posła zareagowało społeczeństwo. Na 18 kwietnia przewidziano  / Fot. Samuel Bailey, GNU C.C 3.0kontrmanifestację, która miałaby zbojkotować pikietę "zielonych". Użytkownicy Facebooka starają się także wymyślić hasło promujące całą akcję.

Na razie trudno przewidzieć, ile osób weźmie udział w wydarzeniu. Cała akcja nie wywołała jednak większego odzewu. Pewne jest natomiast jedno - kontrmanifestacja poszukuje potencjalnych organizatorów. Jeśli więc marzysz o roli przywódcy, który pociągnie za sobą tłumy- nie czekaj. To właśnie TY możesz uratować polski przemysł gazowy! Casting wciąż trwa!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.