Facebook Google+ Twitter

Ekologia przy dzikim wysypisku śmieci

Tak, to jest możliwe. Dom dziecka i ekologiczne przedszkole są usytuowane w bezpośrednim sąsiedztwie dzikiego wysypiska gruzu i śmieci. Jak widać władzom miasta Lublina wcale to nie przeszkadza.

 / Fot. Andrzej WysockiWładze miasta Lublina już dawno zapomniały o terenie położonym pomiędzy ul. Monte Casino, ul. Romanowskiego i ul. Pustowójtówny. Na tym terenie kilka lat temu powstało dzikie wysypisko gruzu i śmieci, a teren jest gęsto porośnięty wysokimi i bujnie rosnącymi chwastami, sięgającymi niekiedy wysokości blisko trzech metrów. Teren ten, mimo że jest usytuowany w centralnym miejscu, od lat nie był wykorzystany w żaden sposób. Stan w jakim się on aktualnie znajduje uniemożliwia nawet poruszanie się po nim osób pieszych i rowerzystów. Stanowi również zagrożenie epidemiologiczne dla okolicznych mieszkańców osiedla Konstantynów. W bardzo bliskim sąsiedztwie tej parceli znajduje się wiele domów mieszkalnych a także dom dziecka oraz jak na ironię ekologiczne „Zielone Przedszkole”.

Kilka lat temu decyzją władz miasta na tej parceli dokonano nasadzeń kilkunastu ozdobnych drzew i krzewów. Nasuwa się pytanie, czy warto było ponosić na ten cel jakieś koszty skoro władze miasta poprzestały na tym jednorazowym działaniu.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.