Facebook Google+ Twitter

Ekologia to dobra zabawa, także dla najmłodszych

Eko można być wszędzie, a każda okazja jest dobra, aby ekologii się nauczyć i przy okazji dobrze się bawić...

Eko zabawy / Fot. Patrycja Pilch5 czerwca, na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych "Ziemia Bytomska" w Rudzie Śląskiej po raz drugi odbył się Ekologiczny Dzień Dziecka. Od kilku lat, oprócz odbywających się we wrześniu Dni Działkowca, w kalendarz ogrodniczy ogródków działkowych wpisały się na stałe obchody Dnia Dziecka.
Jest to niejako uhonorowanie najmłodszych działkowców, którzy spędzają czas w ogródkach ze swoimi rodzicami oraz dziadkami, a tym samym od najmłodszych lat uczą się poszanowania dla przyrody.

Eko zabawy / Fot. Patrycja PilchPunktualnie o godz. 15, prezes ROD "Ziemia Bytomska" Pan Czesław Susek, powitał najmłodszych działkowiczów i zaprosił do wspólnej zabawy. Na najmłodszych czekało wiele atrakcji. By ci trochę starsi działkowcy, towarzyszący swoim pociechom nie nudzili się podczas festynu, organizatorzy postanowili w tym roku zaprosić do zabawy także ich. Dwie pierwsze konkurencje były wręcz wyczynowe, wymagały nie lada sprytu oraz pomysłowości. Uczestnicy - rodzice i ich pociechy - musieli m.in. wykonać ekoczapkę z gazety oraz zbudować ze słomek, bez użycia nożyczek i taśmy klejącej, najwyższą i najbardziej stabilną wieżę.

Z racji tego, że pogoda dopisała, a głównym celem przebywania na terenie ogródków działkowych wbrew pozorom nie jest grillowanie, lecz przebywanie na świeżym powietrzu, wszyscy przenieśli się na dwór, gdzie odbyła się dalsza część festynu, gra w "Rybaka" oraz malowanie kredą. Na wszystkich uczestników czekały drobne upominki w postaci książek, maskotek, piłek, ekokolorowanek a także paczki ze słodyczami. Każdy otrzymał również "Order Złotej Paprotki" - odznakę dla prawdziwych ekodziałkowców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

I bardzo dobrze się dzieje. Przez zabawę do ekologicznego życia... link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.