Facebook Google+ Twitter

Ekologia wchodzi do kin

Najbardziej ekologiczna premiera świata coraz bliżej. 15 marca w Londynie, po raz pierwszy zostanie wyświetlony film „The Age of Stupid”, poruszający problem globalnego ocieplenia.

 / Fot. The age of stupidNie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby organizatorzy nie zapewniali, że takiej premiery świat jeszcze nie widział.

Życie za kilkadziesiąt lat

„The age of stupid” to historia człowieka żyjącego w roku 2055, kiedy świat uległ dewastacji. Mężczyzna (w tej roli Pete Postlethwaite) zagląda do starych archiwów sięgających 2007 roku i zaczyna analizować co ludzkość zrobiła, by powstrzymać globalne ocieplenie. Biorąc pod uwagę fakt, że świat, w którym przyszło mu żyć jest zniszczony, można wywnioskować, że zdecydowanie za mało. Film wyreżyserował Franny Armstrong.

Jak będzie wyglądać pierwszy pokaz

Co prawda nie będzie to pokaz w hollywoodzkim stylu, ale z pewnością zadziwi wielu. Zamiast czerwonego dywanu, przybyłe gwiazdy przejdą po zielonym, a standardowe limuzyny zamienią na takie, które napędzane będą paliwem o niskiej emisji dwutlenku węgla. Jeden z aktorów ma zamiar przyjechać na premierę samochodem zasilanym energią elektryczną. Wszystko co będzie działo się podczas pokazu ma jednoznacznie kojarzyć się z ekologią. Dlatego też projektor, przy pomocy którego zostanie pokazany film działa dzięki energii słonecznej, a namiot, gdzie odbędzie się impreza będzie ogrzewany paliwem ekologicznym.

Kogo to zainteresuje?

Skoro problem globalnego ocieplenia jest coraz poważniejszy to częściej pojawiają się inicjatywy zwracające uwagę na tę kwestię. Czy projekcja kinowa może coś zmienić?
- Z pewnością film może zwrócić uwagę na problem, ponieważ wciąż trwa medialny spór o przyczyny ocieplania się klimatu. Wielu publicystów eksponuje opinie badaczy, którzy uważają, że wpływ człowieka na klimat jest nikły. Spór ma charakter bardzo emocjonalny, dodatkowo zaangażowane są w niego osoby o określonej proweniencji politycznej. Budzi on zainteresowanie mediów właśnie ze względu na polityczne zaangażowanie stron – tłumaczy Konrad Nowacki, redaktor naczelny serwisu ekologia.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.