Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14620 miejsce

Ekologiczna bajka "Lorax" od 9 marca w kinach. Zobacz zwiastun

Dlaczego ludzie niszczą planetę? Jak wyglądałby świat bez drzew? Metaforyczna historia - nie tylko dla najmłodszych - wchodzi na ekrany polskich kin.

Lorax podbił Amerykę. W jeden weekend zarobił ponad 70 mln dolarów / Fot. mat.dystrybutoraNiegdysiejszy twórca komiksów - Chris Renaud (wcześniej zrealizował m.in. "Roboty"," Epokę lodowcową 2"), w duecie ze scenarzystą Cinco Paulem, podjął się przeniesienia na ekran opowieści Dr. Seussa o strażniku lasu i nastoletnim Tedzie poszukującym drzewa Puszłasowego.

Lorax to niezwykły, nieco, puchaty stwór strzegący drzew. Tylko on może pomóc w przywróceniu zieleni do kompletnie zurbanizowanego miasta. Jak go znaleźć? Wie to jedynie zgorzkniały Once-Ler, którego ambicja i chciwość doprowadziły do zniszczenia przyrody.

Reżyserii polskiej wersji, z tekstem autorstwa Grzegorza Grojewskiego, podjęła się Elżbieta Kopocińska. Głosu Loraxowi użyczył Tomasz Grochoczyński (w oryginale Danny DeVito). Usłyszymy także m.in. Pawła Ciołkosza (Ted) i Monikę Pikułę (Audrey).

W opowieści nie zabraknie czarnych charakterów (sprzedających czyste powietrze!), młodzieńczej miłości i pasji w dążeniu do ważnego celu. A wszystko to na tle rozważań o rozwoju cywilizacji, który może prowadzić do wyniszczenia planety.

W USA film zarobił w ostatni weekend ponad 70 mln dolarów.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.