Facebook Google+ Twitter

Ekologiczna łódź płynie przez Pacyfik

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-21 15:27

Łódź zrobiona z 12 tysięcy plastikowych butelek wypłynęła z San Francisco w podróż przez Pacyfik - załoga płynie do Sydney. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na fakt coraz większego zanieczyszczenia morskich wód.

Pomysłodawcą i szefem wyprawy jest pochodzący z zamożnej rodziny ekolog David De Rothschild. Na pokładzie katamaranu o nazwie Plastiki wraz z załogą chce pokonać 17 tysięcy kilometrów. Łódź przepłynie przez tzw. Wielką Pacyficzną Plamę Śmieci - czyli obszar dwa razy większy niż Ukraina, zaśmiecony drobinami plastików.

Celem misji jest zwrócenie uwagi na zanieczyszczenia, oraz recykling. Katamaran napędzany jest energią słoneczną i wiatrową. Specjalny generator podłączony do stacjonarnego roweru zasila pokładowe komputery.
Dwudziestometrowa łódź płynie z maksymalną prędkością 5 węzłów czyli wolnego biegu człowieka. Podróż ma trwać trzy miesiące, szczegóły można na bieżąco śledzić w internecie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zebrać do kupy 12 tysięcy śmieci , by zwrócić uwagę na wszechobecne śmieci . Dobre . Jak znam życie , to Pan Rothschild nie zebrał tych butelek na śmietnisku tylko zakupił w fabryce . Mamy więc prawdopodobnie 12 tysięcy wyprodukowanych dodatkowo plastikowych butelek które trafią może do muzeum o ironio ekologii . Ciekawa koncepcja .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.