Facebook Google+ Twitter

Ekologiczna Pepsi. Nowe butelki pochodzenia roślinnego

PepsiCo Inc. zapowiada wprowadzenie na rynek nowych, przyjaznych środowisku butelek. Napoje w ekologicznych opakowaniach mają zagościć na sklepowych półkach w 2012 roku.

Jak można przeczytać na www.foxnews.com PepsiCo Inc. do produkcji ekobutelek zamierza użyć przede wszystkim materiału roślinnego - traw, kory sosnowej, łusek kukurydzianych czy obierek od ziemniaków. Nowe opakowania mają zastąpić plastikowe butelki.
 / Fot. Martin Hawlisch (LosHawlos.), licencja: GNU, C.C 3.0
W wyglądzie butelka nie będzie niczym różnić się od tych tradycyjnych. Jak podkreśla Rocco Papalia, vice prezes PepsiCo, nowe opakowanie będzie także odpowiednio chronić napój przed wpływem szkodliwych czynników. Nie zmieni się także jego cena. Butelki z nowego materiału kosztują tyle samo, co zrobione z PET.

Papierowe torebki: ekologiczny koszmar?

Największą satysfakcję sprawia jednak zarządowi spółki fakt, że tym razem wyprzedzili konkurencję. Mowa tu głównie o Coca-Coli, której butelki są tylko w 30 proc. złożone z roślinnych komponentów. Papalia dodaje, że konkurencyjna firma 'złamie kod' ekologicznych opakowań najwcześniej za kilka lat.

Pepsi ma nadzieję, że nowa technologia to przełomowe odkrycie. Plastikowe opakowania używane są przy dystrybucji nie tylko napojów, ale także jedzenia. Dzięki wprowadzeniu na rynek opakowań w 100 proc. ekologicznych producenci ograniczyliby emisję szkodliwych gazów do atmosfery. Poza tym opakowania ulegałyby całkowitej biodegradacji, nie zanieczyszczając środowiska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Renata
  • Renata
  • 21.03.2011 01:14

Trzymać tak dalej ekologia przede wszystkim
CIEKAWE CO NA TO KONKURENCJA?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobra wiadomość, choc nie piję ani pepsi ani coca-coli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.