Facebook Google+ Twitter

Eko-logiczna Polska: Ten lasek wraz z wydmą ma być zniszczony

  • mms mms
  • Data dodania: 2008-04-11 09:34

W Legionowie na osiedlu Piaski ma powstać nowy supermarket. Budowa zniszczy naturalny lasek i wydmę, mieszkańcy okolicznych osiedli nie chcą do tego dopuścić i blokują budowę marketu.

Lasek z wydmą. / Fot. mmsAmfiteatr w lasku. / Fot. mmsMieszkańcy prowadzą akcję blokująca ten projekt, bo zagraża on również kilku blokom mieszkalnym. Lasek obecnie jest naturalnym ekranem od drogi krajowej nr 61. – To również miejsce spacerów i zabaw dzieci. Ta inwestycja znacznie obniży nasze warunki życia, nasze osiedle liczy 8 tys. mieszkańców
– piszą protestujący. Protest w obronie tego terenu trwa od ponad roku. Mieszkańcy osiedla szukają pomocy, sprawa utknęła u wojewody, bo mieszkańcy zaskarżyli decyzję starosty legionowskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Smo-X- czy nagromadzenie błędów ortograficznych w twoim komentarzu jest celowe?
Proste zasady zrównowazonego rozwoju pozwalają na współistnienie "dobroci" cywilizacji, ale trezba je znać

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i dobrze. Nie można dopuścić, żeby zniszczyli lasek. Dzisiaj w szkole (tak, chodzę jeszcze do szkoły) kolega powiedział mi pewien wymyślony przez niego tekst - "Bóg stwożył świat, a człowiek wszystko zniszczył". No i ta sytuacja doskonale do tego pasuje. Ludzkość jeszcze długo, długo będzie taka jaka jest zanim przejży na oczy i zobaczy, że nie robi nic dobrego. Poruwnajcie sobie (pod względem szanowania środowiska) dzasy dzisiejsze z z tymi co jeszcze nie było budynków itd. I co wyszło? Wcześniej ludzie dużo bardziej szanowali środowisko niż dzisiaj. Tak przyzwyczailiśmy się do wygody, że bez prądu byśmy nie wytrzymali. Wyobrażcie sobie, że na jeden rok na całej ziemi zabrakło prądu. I co by się stało? Nie działały by markety ptrzez co nie mielibyśmy co jeść bo taki przeciątny człowiek nie wpadł by na to, że mażna zdobyć jedzenie w inny sposób niż kupić w sklepie. Co jeszcze by się stało? Nie działały by stacje benzynowe przez co nigdzie byśmy się nie ruszyli no bo przecierz co to ma być, żeby iść na piechotę. No i co jeszcze? Cała ziemia byłaby zparaliżowana.
No ale chyba trohę za bardzo odjechałem od tematu tego artykułu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Autor ma oryginalne imię i nazwisko...

Komentarz został ukrytyrozwiń

No dokładnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

szkoda czegoś tak fajnego, mogliby to odnowić i wykorzystać, a nie niszczyć :/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.