Facebook Google+ Twitter

Ekologiczna przyszłość Chin

Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza na wykład dr Łukasza Gacka Ekologiczna przyszłość Chin, który odbędzie się w piątek 13 marca o godzinie 18.30 w Instytucie Konfucjusza UJ.

 / Fot. Joanna Wardęga Instytut KonfucjuszaŚrodowisko ekologiczne stanowi podstawowy warunek dla zrównoważonego rozwoju ludzkiego i społecznego. W Chinach konflikt pomiędzy ochroną środowiska a utrzymaniem dotychczasowego tempa rozwoju gospodarczego staje się coraz bardziej dostrzegalny. Zasadnicze problemy dotyczą stopnia skażenia gleb i wód, innych strat wynikających z zanieczyszczeń środowiskowych, a także rosnących z tego tytułu kosztów zdrowotnych. Ochrona środowiska wpływa na procesy modernizacji i długoterminowe warunki rozwoju. Szybko rosnące zapotrzebowanie na energię nie ma wymiaru jedynie ekonomicznego, decyduje bowiem o ogólnej strategii rozwojowej. Wpływa na aspiracje Chin w kontekście zdobywania należnej pozycji w przestrzeni globalnej, oraz na to, czy Chiny staną się odpowiedzialnym światowym liderem w zakresie ochrony środowiska.

Prowadzenie: dr hab. Łukasz Gacek - adiunkt w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczestnik dwóch rocznych staży naukowo-badawczych w Fudan University oraz Xiamen University w Chinach. Specjalizuje się w tematyce współczesnych systemów politycznych, bezpieczeństwa i stosunków międzynarodowych w Azji Wschodniej. Autor pięciu monografii oraz kilkudziesięciu artykułów naukowych.

Wstęp wolny!
Czas: Piątek 13 marca br.
Miejsce: Instytut Konfucjusza w Krakowie, ul. Radziwiłłowska 4 (sala Malinowa).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.