Facebook Google+ Twitter

Ekologiczne auta elektryczne już wkrótce na polskim rynku

Już wkrótce polski rynek motoryzacyjny opanują auta elektryczne - ekonomiczne i ekologiczne. Zaoszczędzimy na paliwie. Wywiad z prezesem Adamem Ambrozikiem

 / Fot. rozmówcaAdam Ambrozik z wykształcenia prawnik i ekonomista. Ukończył prawo na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz zarządzanie i marketing na Politechnice Lubelskiej. Jest wyłącznym przedstawicielem chińskiej firmy na Polskę - światowego lidera w produkcji baterii, a także producenta samochodów. Jeszcze w tym roku planuje wprowadzić na polski rynek samochody elektryczne i autobusy elektryczne tej marki.

Wielu ekspertów twierdzi, że auta elektryczne to przyszłość. Coraz więcej producentów ma w ofercie samochód z napędem elektrycznym. Wciąż jednak te auta są bardzo drogie i stanowią raczej formę gadżetu niż użytecznego produktu. Czy taki rodzaj napędu rzeczywiście ma szanse powodzenia?
Bez wątpienia napęd elektryczny będzie coraz częściej stosowany zarówno w samochodach osobowych, ale i w autobusach czy pojazdach użytkowych. Dziś większość producentów samochodów już ma pojazd elektryczny w ofercie lub przygotowuje się do jego wprowadzenia na rynek. Niestety znane w Europie samochody nie spełniają oczekiwań klientów. Krótki zasięg, długi czas ładowania, niewielki wymiary auta to problemy z którymi zmagają się producenci samochodów. Z tymi problemami uporali się już jednak Chińczycy.

Największy na świecie producent baterii, a także producent samochodów ma w ofercie auto klasy VAN z napędem elektrycznym o zasięgu przekraczającym 300 km, którego przyspieszenie jest porównywalne z najnowocześniejszymi samochodami z silnikami turbodoładowanymi. Jednocześnie koszty eksploatacji takiego auta nie przekraczają 5 zł/100 km. Samochód nie jest jeszcze oferowany w Europie i nie jest znana jego cena. Bez wątpienia będzie ona wyższa niż porównywalnych aut z silnikiem konwencjonalnym, ale dzięki bardzo niskim kosztom eksploatacji podwyższone koszty zakupu powinny się zwrócić maksymalnie w ciągu 3 lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.