Facebook Google+ Twitter

Ekologiczne inwestycje w Sopocie

Zima, ani wiatr, ani mróz, ani śnieg nie przerwały sopockich inwestycji ekologicznych. Trwa budowa podziemnego zbiornika retencyjnego.

Sopot posiada cztery i półkilometrową linię brzegu z Zatoką Gdańską. Na tym jakże małym odcinku do wód zatoki uchodzi aż 12 naturalnych cieków wodnych. Są to różnej wielkości potoki. W ostatnich kilkunastu latach podjęto wiele inwestycji zmierzających do ochrony wód przed zanieczyszczeniami. Jedna z metod jest budowanie zbiorników retencyjnych.
Prace na Potoku Babidolskim / Fot. Darek SzczecinaPotok Babidolski leży w północnej części miasta. Onegdaj, nad tym potokiem funkcjonował młyn. Dzisiaj potok jest częściowo zakryty - skanalizowany. Od czerwca ubr. między al. Niepodległości a nasypem kolejowym trwa budowa podziemnego zbiornika retencyjnego na potoku. Zostaną tam włączone także ujścia kanalizacji deszczowej z ul. Malczewskiego. Prace potrwają aż do jesieni.

Koszt inwestycji szacuje się na ponad 8 milionów euro. Dotacja z Unii Europejskiej w ramach programu Ochrona wód przybrzeżnych Bałtyku wyniesie 7 milionów euro. W pozostałych kosztach obok Sopotu partycypuje gmina Tolkmicko i Mamonovo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

do budowy zbiornika odkrytego potrzebna jest odkryta powierzchnia, a tego w Sopocie brakuje, zwłaszcza w tym miejscu. Zastanawiam się, jaka część potoków w mieście została wpuszczona w kanały?
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ryszardzie, też się zastanawiam, czy czasem odkryty zbiornik nie byłby bardziej ekologiczny i pewnie z 10 razy tańszy. Innymi słowy można by zbudować za te same pieniądze osiem jeszcze bardziej ekologicznych zbiorników. Lecz po cóż budować 1000 kilometrów autostrady, gdy za te same pieniądze można zbudować tylko 100 kilometrów. Po cóż budować trzy stadiony jak za te same pieniądze można zbudować jeden. Itd,itd :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Być może ta inwestycja kiedyś zaprocentuje. Może się okazać, że zbyt wiele to kosztowało. Czy nie ma innych sposobów tańszych na rozwiązywanie tego typu problemów?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.