Facebook Google+ Twitter

Ekologiczne oświetlenie pozwala oszczędzać energię. Niestety powoduje też wzrost zanieczyszczenia świetlnego

Zdjęcia wykonane przez astronautów Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w różnych okresach pokazują, że energooszczędne źródła światła zwiększają zanieczyszczenie świetlne.

Mediolan widziany z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej / Fot. NASA/ISSCzym różnią się wykonane z orbity zdjęcia Mediolanu z 2012 roku od tych zrobionych w 2015 roku? Po wymianie oświetlenia na energooszczędne diody LED znacznie zwiększyło się zanieczyszczenie świetlne - podaje TechInsider.

Podobnie jest w innych miastach na świecie. Serwis pokazuje animacje, na których widać różnice w oświetleniu w takich lokalizacjach jak Los Angeles, Mexico City, Seul, Londyn czy Madryt. Wszystkie łączy fakt, że wymiana źródeł światła zwiększyła jasność i tym samym zanieczyszczenie świetlne. Modernizacja trwa. W Nowy Jorku pojawi się 250 tys. ulicznych latarni z diodami LED. To największy projekt tego typu w Stanach Zjednoczonych.

Zanieczyszczone świetlne odczuwalne jest w różnych aspektach. Utrudnia obserwacje astronomiczne, wpływa negatywnie na gatunki roślin i zwierząt odbierając zaburzając ich rytm biologiczny.

Czytaj także: Ucieczka z czarnej dziury jest możliwa? Tak twierdzi Stephen Hawking

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.