Facebook Google+ Twitter

Ekologiczne taksówki w Londynie

Przedsiębiorstwo Eco City Vehicles zaprezentowało 8 lutego prototyp taksówki napędzanej elektrycznością.

 / Fot. materiał prasowyPojazd o nazwie Mercedes Electric eVito Taxi przejdzie w tym roku testy, które stwierdzą, czy nadaje się do użytku w stolicy Wielkiej Brytanii.

Jak twierdzi firma, nowa taksówka korzysta z baterii litowo-jonowych zapewniających przejechanie 120 mil na jednym ładowaniu.

"eVito jest pierwszą w pełni elektryczną taksówką przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych z 25-stopniowym promieniem skrętu. Jest to ważny krok do osiągnięcia naszego celu tania się wiodącym dostawcą niszowych pojazdów przyjaznych dla środowiska. Udane testy eVito dadzą Londynowi świetną okazję na zredukowanie zanieczyszczeń. Mamy na pokładzie burmistrza Borisa Johnsona, który pragnie czystszej stolicy i jestem przekonany, że pojazd przyczyni się do realizacji jego celu" - powiedział Peter DaCosta dyrektor Eco City Vehicles.

DaCosta dodał, że jego spółka spodziewa się zwiększenia zainteresowania nisko emisyjnymi cabami w wyniku nowych norm emisji dla taksówek, które wejdzie w życie przed Igrzyskami Olimpijskimi w 2012 roku.

Krzysztof Sygut
www.elondyn.eu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Całkowicie słuszne posunięcie. Od taksówek zacznijmy odświeżać nasze miejskie powietrze. Swoją drogą ciekawe kiedy takie cuda ujrzymy w Warszawie? Może za 30 lat?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.