Facebook Google+ Twitter

Ekologicznie w EXPO XXI

Pod koniec tygodnia, tj. 6 i 7 maja, czeka nas ciekawe wydarzenie o zasięgu międzynarodowym. W warszawskiej hali EXPO XXI spotkają się producenci i handlowcy rynku ekologicznego z całej Europy.

poprzednia edycja targów / Fot. ze strony organizatoraZgodnie z hasłem: "Sprawiedliwy i odpowiedzialny handel - Ekologiczne gospodarowanie - Wygrana przyszłość” na Organic Marketing Forum w najbliższy czwartek i piątek spotkają się specjaliści i uczestnicy eko-rynku. Omawiane będą istotne zagadnienia i problemy wszystkich krajów europejskich działających na polu organicznego jedzenia. To już piąte tego typu spotkanie, gdzie mogą wypowiadać się zarówno producenci surowców naturalnych, przetwórcy i handlowcy rynku ekologicznego oraz eksperci z różnych branż powiązanych z tą tematyką. Podczas Organic Marketing Forum zostaną wyłonione trzy najlepsze produkty ekologiczne roku 2010 i zostanie wręczona nagroda „Best of Organic“.

Organizatorem "Międzynarodowego Spotkania w Zakresie Przetwórstwa i Sprzedaży Produktów Ekologicznych i Surowców Naturalnych", bo taka jest pełna nazwa imprezy, jest =polish. Firma ta jest organizacją użyteczności publicznej, której głównym celem jest wymiana wiedzy, doświadczeń i informacji w obszarze rolnictwa ekologicznego. Należy również do Międzynarodowej Federacji Rolnictwa Ekologicznego z blisko 40-letnim doświadczeniem - IFOAM. poprzednia edycja targów / Fot. ze strony organizatoraEkoConnect prowadzi wiele ciekawych projektów między innymi "Ekologiczne gospodarstwo dla dzieci" w Czechach czy seminarium zarządzania gospodarstwem ekologicznym.

Impreza odbywa się pod patronatem wcześniej wspomnianej IFOAM i Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Polskimi partnerami są między innymi Polska Ekologicznai Stowarzyszenie Producentów Żywności metodami Ekologicznymi EKOLAND.

Przy okazji chciałabym namówić gorąco wszystkich czytelników do obejrzenia filmu w reżyserii Ermanno Olmi "Terra Madre", opowiadającego o pokrewnym dla tematyki forum ruchu Slow Food. Jego zwiastun poniżej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ależ to normalne. Człowkiek od kiedy tylko poczuł siłę "tworzenia" uznał, że podporządkuje sobie wiele zagadnień nie zauważył, że sam stał się niewolnikiem w poszukiwaniu wolności. Proszę popatrzeć na zagadnienie czasu...Wymyśliliśmy coś innego niż czas natury aby być niezależni. Teraz jesteśmy w całkowitym Niedoczasie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zaiste ciekawe czasy. Przez dziesięciolecia niszczy się normalną - ekologiczną produkcję rolną. Obniża jakość życia i produktów rolnych oraz artykułów żywnościowych. Wprowadza szkodliwe i niebezpieczne dla zdrowia normy jakości (na farmaceutyki również) w celu zwiększenia produkcji.
Produkcji "półżarcia".
Teraz obserwujemy nieśmiały powrót do korzeni. Do normalnej żywności. A jej produkcji i przetwórstwa powoli znów się uczymy. I jedno i drugie czynione dla dobra społeczeństwa? Ale tylko jedno dla jego zdrowia. Czyli tylko jedno jest uczciwe i prawdziwe. Czyż marketingowe dyrdymały tak bardzo są ważne dla społeczeństw całych? I dla państw? I dla Unii? Czy liczy się zdrowy człowiek, czy tylko jego skarbonka?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.