Facebook Google+ Twitter

Ekologiczny odpoczynek w japońskiej kapsule

W pokojach japońskie kapsuły do spania, na dachu kolektory słoneczne, w holu ściana zieleni oczyszczająca powietrze. W Warszawie powstał pierwszy hostel stosujący ekologiczne rozwiązania.

 / Fot. Wilson HostelWarszawiacy ciągle narzekają na brak oczyszczalni ścieków, niedostateczną segregację śmieci i niewykorzystywanie odnawialnych źródeł energii. Niektórzy nie czekają na działania władz i sami podejmują kroki, by stać się bardziej eko.

Najlepszym przykładem są właściciele niedawno otworzonego hostelu na warszawskim Żoliborzu. Oprócz ekologicznych zastosowań i tradycyjnych piętrowych łóżek, w pokojach napotkamy japońskie kapsuły do spania.

- Kapsuły traktujemy w ramach ciekawostki - mówi Przemek Grzywacz, współwłaściciel hostelu. - Widzę, że budzą duże zainteresowanie, jest wielu chętnych.

Pomysł wykorzystania kapsuł do spania powstał w głowie drugiego współwłaściciela - Konrada Mąkosy, podczas pobytu w Japonii, gdzie z powodzeniem są one stosowane od 30 lat. W hostelowym pokoju znajduje się osiem takich kapsuł, wbrew pozorom nie wywołują klaustrofobicznych odczuć i zapewniają intymność. Klienci na terenie całego budynku mogą korzystać z bezprzewodowego, darmowego internetu oraz zrelaksować się w ogrodzie wewnętrznym i zewnętrznym.

 / Fot. Wilson HostelWilson Hostel na warszawskim Żoliborzu jest pierwszym ekologicznym hostelem w Polsce. Zamontowano w nim system oszczędzania wody - woda z kranu leci tylko przez 15 sekund. Ciepłą wodę i ogrzewanie dostarczają zamontowane na dachu kolektory słoneczne.

- Energię otrzymujemy niezależnie od pogody, gdyż kolektory wykorzystują promieniowanie ultrafioletowe - zapewnia Przemek Grzywacz. - Rozwiązania te mają wpływ na niższe ceny noclegu.

Poza tym powietrze w budynku oczyszcza znajdująca się w holu ściana zieleni. Pomiędzy pnączami jest też dzbanecznik - roślina wyłapująca muchy. W hostelu obowiązuje także segregacja odpadów.

Pełen zieleni i japońskich wynalazków hostel znajduje się na warszawskim Żoliborzu, niedaleko stacji metra Plac Wilsona.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Najlepszą kapsułą do spania jest trumna - wieczne odpoczywanie.........

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.