Facebook Google+ Twitter

Ekomafie rządzą we Włoszech

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-04 21:12

Państwo włoskie ma trudności z wywozem śmieci w Neapolu i okolicach. Podobnych kłopotów nie ma mafia, która tylko na usuwaniu odpadków przemysłowych zarobiła w ubiegłym roku cztery i pół miliarda euro. Informuje o tym najnowszy raport stowarzyszenia ekologów "Legambiente", mówiący o przestępstwach przeciwko środowisku.

Dokument pokazuje, że w 2007 roku dokonano 30 tysięcy antyekologicznych wykroczeń. Należą do nich nie tylko nielegalne upłynnianie śmieci, ale także dzikie budownictwo i podpalanie lasów.

Włoscy zorganizowani przestępcy działający głównie na południu kraju, w sobie tylko znany sposób usunęli górę śmieci wysokości dwóch kilometrów. Odpadki wysłano prawie na drugi koniec świata, powędrowały bowiem aż do Hong Kongu, Tunezji i Pakistanu. Tymczasem do Włoch zawitały śmieci z Chorwacji, Serbii i Albanii. Przy udziale mafii spłonęło 225 tysięcy hektarów lasów.

Przestępstwa przeciwko środowisku przynoszą organizacjom mafijnym coraz większe korzyści, co potwierdza krajowy prokurator do walki z mafią Piero Grasso. Mimo to przestępstwa te nie figurują jeszcze we włoskim kodeksie karnym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.