Facebook Google+ Twitter

Ekonomiści alarmują: Zła koniunktura w przemyśle

Osłabienie koniunktury w polskim przemyśle, jest coraz bardziej zauważalne. Polscy przemysłowcy oceniają, że ostatnio tak źle było dwa lata temu. Prognozują że będzie jeszcze gorzej.

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Air_.pollution_1.jpg / Fot. ArtMechanic/Public domainPrzyczyny tego stanu rzeczy, przemysłowcy upatrują w obecnym kryzysie w strefie euro. Recesja nim spowodowana, przekłada się znacznie mocniej i o wiele szybciej na polską gospodarkę, niż prognozowali analitycy.

Wskaźnik HSBC PMI, który mierzy nastroje zarządzających w strefach logistyki w firmach przemysłowych w naszym kraju, spadł we wrześniu tego roku z 51,8 do 50,2 pkt. Jest to najniższy taki wynik zanotowany od października 2009 r.

Ekonomista HSBC, Madhur Jha podkreśla w serwisie Link;pb.pl[/a], że jeżeli przyjrzeć się wykresom, to od początku tego roku wskaźnik obniżał się przez ostatnie siedem miesięcy, a rósł tylko w dwóch. Taka sytuacja nie sprzyja rozwojowi.

Wskaźnik PMI i jego poziom powyżej 50 pkt. oznacza, że kadra zarządzająca polskiego przemysłu ciągle ma nadzieję na poprawę sytuacji firm z tej branży, jednakże tempo zmiany na lepsze jest już raczej znikome.

Jak podkreślają analitycy w praktyce oznacza to, że ten pokaźny sektor naszej gospodarki jest już właściwie pogrążony w stagnacji.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ss
  • ss
  • 07.10.2011 01:41

,

WYNIKI WYBORÓW: PIS-55%, PO-18%, PSL-5,0%, SLD-4,5%, PNJ-0,5% , POligłup -0,3%.- J.KACZYŃSKI PREMIEREM.TYLKO J. KACZYŃSKI i PIS - Ludzie mówią i piszą : DZIĘKUJEMY POboszewi-czerwoną kartką -piroman traci nerwy, tupie,wykazuje agresję,destabilizuje,lekceważy,skandalicznie się zachowuje, grozi...? Zagłosujmy TYLKO na J.KACZYŃSKIEGO i PIS,aby mógł SAMODZIELNIE rządzić UCZCIWIE POLSKĄ -skończmy z tym (NIE)rządem . Nie dajmy się OTUMANIANIU,MATACZENIU,KŁAMSTWOM,DEZINFORMOWANIU,DESTRUKCJI,HIPOKRYZJI, ... pseudo : partiom,mediom, zapraszanym do TV klakierom POligłupów,... - POligłupowali? Dalsze rządy PO,PSL to DALSZE SZYBKIE ZADŁUŻANIE POLSKI - tylko w ciągu 4 lat rządów Tuska DŁUG WZRÓSŁ o KOLEJNE 400 mld. ZŁ(wielu prof. ekonomi mówi,że może być ZNACZNIE większy) ,a jak przetrwonią : WSZYSTKIE pieniądze z OFE (przeznaczone na przyszłe emerytury) i pieniądze z UE to OKAŻE SIĘ,że jesteśmy WIĘKSZYM BANKRUTEM niż GRECJA.Kosztem ZANIŻANIA BUDZETU ZWIĘKSZAJĄ DŁUG POLSKI. Trzeba zmiany rządu na PIS, aby SPOŁECZEŃSTWO dowiedziało się jaka jest naprawdę WIELKOŚĆ zadłużenia BUDZETU i DŁUGU PUBLICZNEGO. Czemu dziennikarze nie pytają premiera i prezydenta o UZASADNIENIE SĄDU w sprawie OFE? oraz zmiast dyskutować o gospodarce to SZUKAJĄ TEMATY ZASTĘPCZE -jak tylko ZDYSKREDYTOWAĆ, PONIŻYĆ,OPLUĆ premiera J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS.studenci plotkują- insynuacje,kłamstwa,cynizm,hipokryzja,destrukcja,agresja,mataczenie,naditerp retacja, ... -słów przez :Tuska,Sikorskiego ... totalna głupota podpisania i wysłania listu do Merkel przez : byłych ministrów :Bartoszewskiego,Olechowskiego,Cimoszewicza,... -czy postradali rozum?,chcą WOJENKI z Niemcami?, ... , - szkodzą POLSKIEJ RACJI STANU.Piromani?,POligłupy?, ...???? -dość mamy dzielenia POLAKÓW,wojenek,hipokryzji, ... -PObolszewi?Chcemy dobrych i mądrych stosunków z NIEMCAMI i ROSJĄ - nie głosujmy na nich.Tózkobus pod nadzorem policji-zatrzymania,... -przypomina to trochę STAN WOJENNY jaruzela.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.