Facebook Google+ Twitter

Ekonomiści o Euro 2012: Zarobimy 28 miliardów złotych

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej w Polsce dopiero się rozkręcają, a niektórzy już liczą zyski i straty wynikające z tej wielkiej europejskiej imprezy. Zagorzali jej przeciwnicy policzyli na "palcach", że będą wyłącznie straty i to wysokie.

Zdeklarowani przeciwnicy piłkarskich Mistrzostw Europy (ME) wieszczą od dawna, że Polska znacznie więcej na nich straci niż zyska. Przede wszystkim przez Euro zwolni, a więc straci, nasza gospodarka. Straty – według spekulacyjnych szacunków - mogą sięgnąć od kilku do nawet kilkudziesięciu miliardów złotych.

Specjaliści i naukowcy, zwłaszcza niezależni, nie oceniają Euro politycznym wzrokiem, lecz czystą kalkulacją ekonomiczną. Tak, więc eksperci ze Szkoły Głównej Handlowej, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Łódzkiego wyliczyli, że dzięki organizacji Euro 2012 "całkowity, skumulowany przyrost PKB do 2020 r. może wynieść 27,9 mld zł, a w wariancie optymistycznym nawet 36,6 mld zł" – czytamy w bizes.newsweek.pl.

Natomiast "Gazeta Wyborcza" podała, że będzie to 2,1 proc. polskiego PKB z 2009 roku. Złożą się na to przede wszystkim korzyści wynikające z nowych oraz wyremontowanych i zmodernizowanych "dróg, lotnisk, szlaków kolejowych", terminali lotniczych i dworców.

Według ekspertów firmy Erste Group Research (EGR) - organizacja Euro 2012 da dodatkowy "wzrost polskiego PKB w latach 2008-20, w sumie o 2 proc." Eksperci EGR wyrażają opinię, że inwestycje związane z Mistrzostwami Europy w piłce nożnej, "pomogły naszej gospodarce przetrwać kryzys".

Równocześnie eksperci światowego lidera w zakresie audytu i doradztwa biznesowego z Ernst&Young i Oxford Economics podali, że dla polskiej gospodarki to "dobrze, że część inwestycji na Euro się spóźnia". Bo pozwala to Polsce "dłużej wydawać pieniądze na ten cel i tym samym utrzymywać stabilny, wysoki poziom inwestycji".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Kolega przepraszam skąd te wyliczenia wziął. Przecież wielokrotnie mówiono o tym, ba sam Janukowicz zabrał głos i rzekł Euro to stratna impreza. Tusk (Partia Wizerunku)głosu nie zabrał bo to PR passe.
No chyba, ze to cytat z Tusk Network Vision...

Fakty sa niestety takie:
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/euro-2012-finansowa-klapa-doplacimy-po-12-tys-zl-na-osobe

http://euro2012.dziennik.pl/news/artykuly/383943,euro-2012-moze-skonczyc-sie-finansowa-katastrofa.html

link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na pewno zarobimy bo jeśli się coś dzieje to jest zapotrzebowanie na wszystko. Marazm cofa, ruch napędza popyt. Podaż sama się wykreuje, niech tylko rządzący tym krajem za bardzo nie pomagają bo niechcący mogą wszystko spieprzyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i się zaczęło! Rachmistrzów będzie tysiące, a wyników końcowych - do wyboru, do koloru. Przy takiej ilości zmiennych i nieznanych wielu wartościach, każdy będzie mógł powoływać się na swoje dane, które akurat będą mu odpowiadały. Jedno jest pewne. Wszystkie podawane dane będą nieprawdziwe, bo niepełne. Podobnie jest z danymi, jakimi posługujemy się w dyskusjach o alkoholizmie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To w końcu zarobimy, czy nie zarobimy???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.