Facebook Google+ Twitter

"EkoPrix" dla Tarnowa za troskę o środowisko

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2008-05-18 07:28

150 tys. zł odebrał wczoraj podczas gali w Teatrze im. J Słowackiego w Krakowie, w imieniu swojego miasta, prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała. Dzięki wielu proekologicznym inwestycjom i nowocześnie pomyślanej polityce walki z zanieczyszczeniem środowiska, miasto zdobyło "Eko Prix" - najwyższą nagrodę w konkursie na Ekologiczną Gminę Województwa Małopolskiego.

Cieszyć się też mogą krakowianie, mieszkańcy Sułkowic i Kęt. Kraków zwyciężył w kategorii "Ochrona Wód" (nagroda 75 tys. zł). - Dzięki nowej oczyszczalni i inwestycjom w sieć kanalizacyjną Kraków oczyszcza już 100 proc. swoich ścieków, a to jest mistrzostwo Europy - zauważył gospodarz spotkania, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska Krzysztof Bolek.

Sułkowice zwyciężyły w kategorii "Ochrona powierzchni ziemi", dzięki doskonale zorganizowanej zbiórce odpadów (nagroda 75 tys. zł), a Kęty w dziedzinie edukacji ekologicznej (50 tys. zł).

W konkursie uczestniczyło 38 małopolskich gmin i wszystkie mogły się czymś pochwalić. Prócz pokaźnych czeków i jeszcze większych za troskę o środowisko, dyplomów, prezydenci i burmistrzowie odebrali wczoraj sadzonki grabów - drzew, które rozwijają się w tempie podobnym do człowieka i mogą być symbolem naszego związku z przyrodą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.