Facebook Google+ Twitter

"Ekostudent" - poznańskie Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju

Głównym i najważniejszym celem stowarzyszenia jest promocja zasad zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska, poprzez działania edukacyjne. Integracja środowiska organizacji ekologicznych z Poznania w ramach Ekospotkań.

Drzewa i kamienie nauczą cię rzeczy,
których nie usłyszysz z ust żadnego nauczyciela.

(Claraval)

Poznańskie stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju prezentuje Wiadomościom24.pl Monika Florek, specjalista do spraw promocji. Prezesem organizacji jest Jacek Zatoński, kontakt - biuro@cpe.info.pl, 61-479 Poznań ul. Wspólna 19/3

Logo Stowarzyszenia Centrum Promocji Ekorozwoju. / Fot. Logo StowarzyszeniaOd kiedy działacie i jak doszło do założenia organizacji?
Stowarzyszenie pod nazwą Ekostudent powstało w 2007. Na początku tworzyli je członkowie Studenckiego Koła Naukowego Geografów Sekcji Kształtowania i Ochrony Środowiska Przyrodniczego UAM, potem przyłączyli się członkowie innych kół z poznańskich uczelni. Głównym celem powołania Stowarzyszenia było i jest nadal promowania idei zrównoważonego rozwoju.
W 2008 roku członkowie Stowarzyszenia uczestniczyli w szkoleniach projektu Quo Vadis, organizowanym przez Centrum PISOP, efektem czego Stowarzyszenie zmieniło nazwę na obecną, przyjęło strategię działania na następne lata i wprowadziło zmiany w statucie, by poszerzyć obszar działań.

Co jest głównym i najważniejszym celem stowarzyszenia?
Promocja zasad zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska poprzez działania edukacyjne, uczestnictwo w konsultacjach przy opracowywanych planach i strategiach administracji lokalnej i samorządowej oraz integracja środowiska organizacji ekologicznych z Poznania w ramach Ekospotkań.

Do kogo skierowane są Wasze działania i jak duża grupa osób jest nimi objęta?
Pierwotną główną grupę stanowili głównie studenci oraz absolwenci kierunków przyrodniczych i ochrony środowiska, jednak stopniowo stowarzyszenie rozszerzyło grupę docelową na osoby dorosłe, młodzież, dzieci, inne organizacje pozarządowe i administrację publiczną.

Czy są już konkretne pomysły i projekty do zrealizowania na ten rok?
Tak. W chwili obecnej przygotowujemy się do realizacji projektu "Szkoła Zielonych Liderów", który został dofinansowany przez Fundację Sendzimira. Jesteśmy także w trakcie przygotowywania innych projektów do dofinansowań. Ponadto w tym roku chcemy rozwinąć Ekospotkania. Mamy nadzieję na pozyskanie środków na ich organizację w ramach konkursów Fundacji Batorego.

Czy mieszkańcy chętnie angażują się w Wasze projekty?
Różnie, ponieważ każdy nasz projekt ma określoną grupę odbiorców, która charakteryzuje się inną motywacją do działania i swoją specyfiką; przykładowo studenci są tą grupą, którą najłatwiej zachęcić do projektów związanych z jakąś aktywnością bądź szkoleniami.

W jaki sposób promujecie organizację i jakie przynosi to efekty?
Promocja obecnie odbywa się głównie przez nasze spotkania z potencjalnymi odbiorcami w ramach projektów, przez plakaty i notatki prasowe. W chwili obecnej głównym medium przez nas wykorzystywanym są Internet i media społecznościowe (facebook)

Czy macie stronę internetową?
Tak, jej adres to www.cpe.info.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Natura. Otacza nas i obejmuje. Żyjemy wśród niej i jesteśmy jej obcy. Rozmawia z nami nieustannie, a nie zdradza nam swych tajemnic. Jest w niej wieczne życie, rozwój i ruch... Wszystko dzieje się ze jej sprawą, wszystko jest jej zasługą.

Johann Wolfgang von Goethe (1749-1832)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.